Reklama

Co z ambitnym teatrem w Suwałkach?

Data:

- Reklama -
"Bóg Niżyński" Teatru Wierszalin (źródło fot. oficjalna strona teatru) był prezentowany w Suwałkach w ramach cyklu Teatr Polska.
„Bóg Niżyński” Teatru Wierszalin (źródło fot. oficjalna strona teatru) był prezentowany w Suwałkach w ramach cyklu Teatr Polska.

Teatromani z Suwałk wystosowali petycję do dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i prezydenta Suwałk o przywrócenie ambitnego repertuaru teatralnego w Suwałkach. Właśnie zbierają podpisy, by przywrócić cykle „Teatr Niebywały” i „Teatr Polska”. – Jakość przedstawień spadła – argumentują autorzy pisma.

– Przez ostatni rok mieliśmy okazję obejrzeć 10 znakomitych albo co najmniej dobrych przedstawień teatralnych, które wyznaczają kierunek rozwoju współczesnego teatru w Polsce. Były one starannie wyselekcjonowane przez pracownika SOK, którego wiedza i doświadczenie pracy teatralnej stanowiły gwarancję przemyślanego i spójnego repertuaru teatralnego  SOK. Spektakle prezentowane były co najmniej raz w miesiącu. Towarzyszyły im warsztaty tematyczne i/lub rozmowa z zespołem aktorskim po każdym przedstawieniu – przypominają autorzy petycji.

Niepokój „teatromanów z Suwałk” wywołał fakt, że aktualnie w repertuarze SOK znajdują się 3 teatralne propozycje dla młodzieży i widzów dorosłych (od stycznia do maja 2015), wszystkie są imprezami zewnętrznymi (organizowanymi w SOK przez zewnętrzne podmioty, którym SOK wynajmuje Dużą Scenę), a ich artystyczna jakość i przesłanie pozostawia – delikatnie rzecz ujmując – wiele do życzenia – oceniają wnioskodawcy.

Kolejną kwestią są ceny biletów, sięgające prawie 100 zł. W porównaniu do spektakli w cyklach Teatr Niebywały i Teatr Polska to spory wydatek. Tamte bilety kosztowały 15-30 zł.

W ramach obu cykli suwalska publiczność obejrzała m.in. „Blackbird” i „Błazenadę” Teatru TrzyRzecze, „Osad” Teatru Krzyk, „Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś” oraz „Enclave 4/7″ grupy teatralnej Dada von Bzdülöw, czy „Lizę” z Mariuszem Bonaszewskim, spektakl „Bóg Niżyński” Teatru Wierszalin.

Treść petycji można odnaleźć na stronie petycjeonline.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Sędziowie” Stanisława Wyspiańskiego – poniedziałkowy spektakl w ramach Teatru Polska w SOK-u

Jesień to tradycyjnie czas, gdy w Suwalskim Ośrodku Kultury...

„Sędziowie” Stanisława Wyspiańskiego w SOK-u: Metafizyczna opowieść o winie i karze (wygraj zaproszenie)

W poniedziałek, 2 października o godz. 19.00, wszyscy miłośnicy...

Rzeźby, owady, sens życia – „Kobieta z Wydm” w ramach Teatru Polska w SOK-u

Niedzielne (13 listopada) przedstawienie „Kobiety z Wydm” zakończyło tegoroczne...

Nieudana ucieczka przed samym sobą – spektakl „Madagaskar” w SOK-u

Nazwa „Madagaskar” brzmi egzotycznie, byś może kusząco, ale dla...