Reklama

Pożyczki dla właścicieli nieruchomości

Data:

- Reklama -

domPrzeszukując oferty pożyczek oraz kredytów, coraz częściej można spotkać oferty, które udzielane są pod zastaw mieszkania czy domu. Dla wielu osób wydawać się to może doskonałym rozwiązaniem, należy jednak zastanowić się, czy rzeczywiście chcemy nakładać na siebie tego typu zobowiązanie oraz, czy będziemy w stanie spłacać pożyczkę, tak aby nasza nieruchomość pozostała bezpieczna w naszych rękach.

Dlaczego taka pożyczka jest atrakcyjna?

Załóżmy, że znaleźliśmy się w sytuacji, w której w krótkim okresie czasu potrzebujemy zdobyć dużo pieniędzy. Powodem może być np. konieczność zakupienia nowego samochodu, której wcześniej nie przewidywaliśmy. Nie zarabiamy jednak na tyle dużo, aby posiadać oszczędności, które pozwalałyby nam na ten zakup, wydając pieniądze z własnej kieszeni. W tej sytuacji wielu z nas skierowałoby swoje kroki do banku w celu zaciągnięcia kredytu konsumenckiego. Okazać się jednak może, że poprzez znacznie krótszy okres spłaty, nie stać nas na comiesięczną ratę. W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się pożyczka pod zastaw nieruchomości. Okres spłacania takiej pożyczki jest znacznie dłuższy i może zostać rozciągnięty nawet do kilkunastu lat. Oczywiście, aby otrzymać taką pożyczkę musimy być właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości. Atrakcyjne jest również to, że pożyczkodawca nie wymaga od nas informacji dotyczącej celu pożyczki. Choć zdarza się, że pożyczka na konkretne cele, o których poinformujemy pożyczkodawcę, skutkować będzie obniżeniem oprocentowania, to tak naprawdę pieniądze, które otrzymamy możemy wydać na jakikolwiek cel, może być to, chociażby wymarzona podróż czy zakup auta, o którym marzyliśmy.

Kto udzieli nam takiej pożyczki?

W wypadku pożyczek pod zastaw nieruchomości zwrócić się możemy oczywiście do banków, lecz coraz więcej firm oferuje tzw. pożyczki pozabankowe. Ich zaletą jest to, że oferują one zazwyczaj pożyczki „bez BIK”. Zaletą wynikającą z takiej pożyczki jest szybkość jej udzielenia. W przypadku, gdy zwracamy się do banku o udzielenie pożyczki zwraca się on do Biura Informacji Kredytowej o udzielenie raportu dotyczącego naszej historii kredytobiorcy. W raporcie takim znajdują się dane dotyczące kredytów, które zaciągnęliśmy w przeszłości, kredytów, które obecnie spłacamy, czy też terminowości naszych spłat. Oczywiście, w przypadku gdy pożyczkodawca sprawdza naszą przeszłość kredytową, proces udzielenia kredytu znacznie się wydłuża. W przypadku, gdy zwracamy się do firmy, która udziela nam kredytu „bez BIK”, omijamy ten proces, a więc pieniądze dostajemy znacznie szybciej. Dodatkowo, jeśli jest to nasza pierwsza pożyczka i nie posiadamy takiej historii, dla banku stajemy się mniej wiarygodni. Dzieje się tak dlatego, że bank nie posiada żadnych danych dotyczących tego, w jaki sposób wywiązywaliśmy się z umów, które w przeszłości zawarliśmy z pożyczkobiorcami. To skutkuje zwiększeniem oprocentowania kredytu, a czasem nawet odmową jego udzielenia.

Co zrobić, gdy sami nie posiadamy nieruchomości?

Jeśli nie jesteśmy właścicielem ani nawet współwłaścicielem nieruchomości, nie musimy rezygnować z poszukiwania kredytu. Pożyczka pod zastaw nieruchomości osoby trzeciej staje się coraz popularniejszą usługą oferowaną przez pożyczkodawców. Może być to zarówno nasz krewny, jak i osoba, która nie należy do naszej rodziny. Ważne jest to, aby posiadała ona nieruchomość oraz – aby zgodziła się nam pomóc. W przypadku niektórych pożyczkodawców wystarczy jedynie pisemne oświadczenie złożone przez osobę trzecią, w którym zgadza się ona na ustanowienie hipoteki. Niektóre wymagają, aby osoba trzecią, która jest właścicielem nieruchomości, była współkredytobiorcą.

Przed zdecydowaniem się na taką pożyczkę powinniśmy jednak zastanowić się nad tym, czy będziemy w stanie ją spłacić. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy nieruchomość, która stanowić będzie zastaw pożyczki, jest naszym domem czy mieszkaniem. Nie chcemy przecież stracić naszych czterech ścian.

Autor artykułu
Ten artykuł został przygotowany przez firmę monerismachine.com specjalizującej się w w pożyczkach pod zastaw nieruchomości. Monerismachine, to firma z Poznania jednak usługi pożyczkowe świadczy na terenie całego kraju. Zapraszamy.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Kupno działki pod budowę domu – na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą?

Przed zakupem działki pod budowę nieruchomości, warto zwrócić uwagę...

Podlaskie Diamenty Forbesa. Code&Pepper ponownie z najwyższym wynikiem

Na liście Diamentów Forbesa w edycji 2022 znalazło się...