Reklama

Andrzej Duda na Suwalszczyźnie

Data:

- Reklama -
Na zdj. Andrzej Duda podczas prezentacji umowy programowej w Warszawie (źródło: oficjalna strona kandydata).
Na zdj. Andrzej Duda podczas prezentacji umowy programowej w Warszawie (źródło: oficjalna strona kandydata).

Pod koniec marca kandydat PiS na prezydenta RP odwiedzi Suwałki, a także spotka się z mieszkańcami gminy Raczki. Andrzej Duda zamierza przedstawić swój program, oparty na czterech filarach: rodzinie, pracy, bezpieczeństwie i dialogu. – Prezydentura Andrzeja Dudy to wielka nadzieja dla Polski i Polaków – uważa poseł Jarosław Zieliński.

Plany wizyty kandydata na Suwalszczyźnie przedstawił w poniedziałek, 2 marca poseł Jarosław Zieliński, członek komitetu wyborczego Dudy. W ostatnią sobotę w Warszawie miała miejsce konferencja programowa Andrzeja Dudy, podczas której przedstawił on swoją „umowę programową”. Program ten zaprezentuje również 21 lub 22 marca w naszym regionie. Jak podkreślił podczas spotkania w suwalskim biurze poselskim Jarosław Zieliński – program ten zbieżny jest z programem Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Zieliński zapowiadający wizytę Andrzeja Dudy na Suwalszczyźnie.
Jarosław Zieliński zapowiadający wizytę Andrzeja Dudy na Suwalszczyźnie.

– Przechwałki Bronisława Komorowskiego dotyczące zwycięstwa w I turze stają się bezpodstawne. Wszystko wskazuje na to, że będzie też II tura wyborów, a niej może być różnie – tak skomentował ostatnie sondaże Zieliński. Zdaniem parlamentarzysty na korzyść Dudy przemawia jego szczerość. – To nie przekaz PR-owski, tylko autentyczny – zaznaczył poseł.

Podczas wizyty w województwie podlaskim Andrzej Duda ma odwiedzi nie tylko Suwałki, ale też Augustów, Sejny, Grajewo czy Hajnówkę.

W swojej kampanii Duda przywołuje cytat prezydenta Lecha Kaczyńskiego: Będę robił wszystko, żeby nasz kraj szedł drogą demokracji, aby polskie państwo było silne, aby chronić słabszych, aby traktowało swoich Obywateli równo, aby zwyciężała uczciwość, a nie cynizm i draństwo, wzbogacony o własną deklarację: Musimy dokończy to dzieło… W programie Duda zakłada m.in.: wsparcie dla rodzin w wysokości 500 zł na każde dziecko, bezpłatne przedszkola, przywrócenie 8-klasowej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum, otwarcie w każde szkole gabinetów lekarskiego i stomatologicznego, likwidację biurokracji szkodzącej rozwojowi przedsiębiorczości, obronę polskiego złotego, powołanie Narodowej Rady Rozwoju i Rady Przedsiębiorczości.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W II turze wyborów prezydenta RP Duda i Trzaskowski

Według danych z ponad 87 proc. obwodów głosowania Andrzej...

Ponad 200 osób w komitecie poparcia Andrzeja Dudy (audio)

Przedstawiciele Suwalskiego Społecznego Komitetu Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy na...

Dług zyskuje na początku tygodnia

Rynek walutowy bez dużych zmian, spore wahania obligacji na...

Dwa razy weto. Jeden podpis

Spokojny początek tygodnia na globalnym rynku. Prezydent Duda zawetował dwie...