Reklama

Ławki żeliwne

Data:

- Reklama -

lawka_zeliwnaMarzy Ci się elegancki ogród w stylu królewskiej rezydencji letniej? Z dużą ilością żwirowych uliczek, zielenią i kwiatami pośród których poukrywane są romantyczne altanki i wygodne ławeczki?

Taki ogród to prawdziwa przystań, oaza spokoju i miejsce, gdzie można zrelaksować się i naładować akumulatory, by dalej móc dobrze i mądrze żyć. Mądrze – bo to właśnie kontakt z przyrodą i naturą zapewnia człowiekowi harmonię ducha i poczucie związku ze światem. Warto więc zadbać, by ogród lub miejsca, w których chcemy spędzić czas wolny popołudniami lub wieczorem po pracy, były odpowiednio zaaranżowane.

Żeliwo – tajemniczy materiał obecny wszędzie

Wśród zieleni dobrze mieć gdzie usiąść. Ławka powinna zachęcać do odpoczynku i do spędzenia na niej czasu, np. z książką. Najlepiej, by była wygodna i trwała. A takie właśnie są ławki żeliwne. Żeliwo jest materiałem naturalnym. Jest to wysokowęglowy stop żelaza z węglem, z domieszką krzemu, manganu, fosforu oraz siarki i innymi składnikami. Otrzymuje się go z przetopienia w piecu surówki żelaznej z dodatkiem złomu stalowego. Właśnie z takiego materiału wykonuje się odlewy, które po zastygnięciu szlifuje się. Żeliwo jest plastyczne, dlatego pozwala na formowanie z niego różnych przedmiotów, a ich formy obecne są wokół nas w życiu codziennym. Żeliwo jest bardzo wytrzymałe, dlatego używa go m.in. przemysł motoryzacyjny (obudowy skrzyni biegów oraz kadłuby silników, a także głowice). Produkuje się z niego też piece żeliwne oraz kaloryfery, wykorzystuje się w kanalizacji (rury, włazy do kanałów), a także używa do wyrobu wyposażenia kuchennego – produkuje się z niego patelnie, brytfanny do pieczenia i garnki.

Trwałość i ponadczasowość

Żeliwo stało się popularnym materiałem, z którego wykonuje się elementy architektury ogrodowej. By w ogrodzie zapanowała harmonia, można także zamówić meble oraz barierki balkonów i schodów, które utrzymane będą w tej samej stylistyce. Wykonane z żeliwa ławki – całe lub ich elementy (np. nogi) – gwarantują doskonałą jakość i trwałość tych ogrodowych mebli. Warto więc, projektując swój ogród, zdecydować się na rozwiązania solidne i trwałe, które będą ponadczasowe. Jest szansa, że żeliwne ławki posłużą także Twoim wnukom!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ozdobne oczko wodne – jakich preparatów chemicznych warto używać?

Utrzymanie oczka wodnego, w którym mamy zamiar hodować ryby,...

Kwiecień w ogrodzie

Początek wiosny, a przede wszystkim kwiecień, to bardzo pracowity...

Siła i zdrowie z Twojego ogrodu

Wiesz, że wszystko to, możesz mieć w zasięgu ręki?...

Balkonowy ogród – lecznicza oaza

Natura, zieleń, zapach kwiatów działają na nas kojąco i...