Reklama

Bliżej obwodnicy Suwałk

Data:

- Reklama -
Ilustr.  www.freedigitalphotos.net
Ilustr. www.freedigitalphotos.net

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała właśnie wykaz firm, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu związanego z budową obwodnicy Suwałk. Białostoccy urzędnicy ocenili, że 19 z 20 firm spełniło warunki udziału w postępowaniu i te przedsiębiorstwa zostaną teraz zaproszone do składania ofert.

Informacja prasowa.

– Jest to kolejna dobra wiadomość dotycząca naszej obwodnicy i dowód na to, że jej budowa jest coraz bliżej – uważa Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Mam nadzieję, że białostocki oddział GDDKiA, tak jak do tej pory będzie starał się, by przetarg na budowę suwalskiej obwodnicy rozstrzygnąć jak najszybciej – dodał prezydent.

W dniu 16 stycznia 2015 r. do Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk dotarło pismo, z którego wynika, że inwestor – GDDKiA W Białymstoku – zakłada rozpoczęcie budowy obwodnicy Suwałk w 2017 roku, a zakończenie budowy w II kwartale 2019 roku. Jednocześnie dyrekcja GDDKiA w Białymstoku wskazała, że jeżeli procedura przetargowa i proces inwestycyjny zostaną przeprowadzone sprawnie, to termin oddania drogi do użytku może skrócić się nawet o pół roku.

Wśród zakwalifikowanych podmiotów są firmy konsorcja z całej Europy – z Hiszpanii, Czech, Włoch. Jest też kilka polskich firm. Więcej informacji poniżej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...

Suwałki z rekordowym projektem budżetu na rok 2024 (infografika)

Suwałki wkroczą w rok 2024 z ambitnym planem budżetowym,...

Prezydent odpowiada: „Nie” dla żłobka w Hostelu Wigry

Dyskusja na temat możliwości adaptacji Hostelu Wigry na żłobek...

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które...