Katowice pokonane

Wigry Suwalki - GKS Katowice; I polowa; 04.IV.2015Biało-niebiescy pokonali w ostatnim meczu 2:0 GKS Katowice i awansowali na 11. miejsce w ligowej tabeli. Bramki dla Wigier zdobyli Łukasz Moneta i Kamil Adamek.

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Wigier Zbigniew Kaczmarek podkreślał, że Wigry zagrały dobry mecz i zrobiły kolejny krok w kierunku utrzymania: Na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni, bo udało nam się wygrać trudny mecz z dobrym przeciwnikiem. Do przerwy nie graliśmy tak, jak sobie założyliśmy, stąd dominacja Katowic. Wyprowadziliśmy jednak kilka akcji, które powinny zakończyć się bramkami. Udało nam się otworzyć wynik i to pozwoliło nam na kontrolę w drugiej połowie. Zespół zagrał dobrze w defensywie i umiejętnie wyprowadzał kontry i z tego jesteśmy zadowoleni. Znowu mieliśmy 2-3 sytuacje, które mogliśmy zamienić na bramki. To cieszy. Do utrzymania potrzebujemy około 40 punktów i jeszcze wiele przed nami, ale te punkty to malutki kroczek w tym kierunku.

Trener GKS-u Katowice Artur Skowronek na pomeczowej konferencji prasowej skomentował porażkę swoje zespołu w Suwałkach i obecną sytuację piłkarzy z Katowic: Jadąc przez całą Polskę, wiedzieliśmy, jak istotne jest to spotkanie. Chcieliśmy odbić się od tego „marazmu”, w którym jesteśmy. Ten tydzień, przez który przygotowywaliśmy się do tego spotkania napawał optymizmem. Przychodzi stawka i presja i nie pokazaliśmy tego, co potrafimy. Ta porażka wzięła się z błędów, które nie powinny się powielać. Jesteśmy w bardzo trudnym momencie. Wierzę w ten zespół i swoją pracę. Ta praca musi nas obronić, bo za chwilę zrobi się naprawdę gorąco.