Reklama

Las – miejsce, gdzie powietrze „smakuje” inaczej

Data:

- Reklama -

O tym, że las ma ogromny wpływ na nasze zdrowie wiedzą wszyscy, ale nie zawsze o tym pamiętamy. To właśnie pośród drzew dotleniamy swoje płuca, oddychając zupełnie innym powietrzem. I to właśnie tutaj możemy aktywnie i zdrowo spędzić czas – przechadzając się po leśnych ścieżkach.

Las, to również dom dla wielu zwierząt, a także miejsce zbioru grzybów czy owoców leśnych. Warto wiedzieć również o właściwościach leczniczych drzew? Dlatego warto w czasie spaceru „przytulić się” do jednego z nich. Jakiego? A to zależy od dolegliwości. Spacery wśród buków polecane są osobom narażonym na stres czy choroby nerek. Jarzębina działa mobilizująco i pomaga pozbyć się różnych nałogów, czarny bez poprawia stan psychiczny i przyspiesza gojenie ran, a brzoza łagodzi stany depresyjne i pomaga w pozbyciu się strachu.

Jak widać zalet spędzania czasu w lesie jest wiele. Ale to od nas zależy, czy rzeczywiście ten czas będzie spędzony przyjemnie. Niestety, ciągle wiele osób nie szanuje otaczającej ich przyrody i dopuszcza się nagannych czynów, takich jak zostawianie śmieci, a wręcz tworzenie w lasach ogromnych wysypisk. Innym jest nielegalna wycinka drzew, nie mówiąc już o podpaleniach.

PEFC wspiera zrównoważoną gospodarkę leśną

Na szczęście na świecie działają różne organizacje non profit, które próbują działać na rzecz środowiska. Jedną z nich jest PEFC – Program Zatwierdzania Certyfikacji w Leśnictwie. Celem jej jest wspieranie zrównoważonej gospodarki leśnej.

PEFC dysponuje dwoma typami certyfikatów – certyfikat PEFC przeznaczony dla podmiotów zarządzających lasami i certyfikat PEFC dla firm wykorzystujących produkty z drewna – dzięki temu poświadczają, że drewno pochodzi z legalnego źródła.

Warto o tym wiedzieć, gdyż jako mieszkańcy tej planety, a także konsumenci, powinniśmy zwracać uwagę na to z jakiego drewna wyrabiane są kupowane przez nas przedmioty.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ełcki radny chwali pomysł Suwałk i wnioskuje, by tam również zgasić latarnie

- Zgaśmy latarnie  w Ełku. Tak jak w Suwałkach...

Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 2 w Suwałkach – moc atrakcji i ważne przesłanie

Ekologia winna stać się pasją i wartością dla każdego....

Biblioteka świętuje… wspólnym sprzątaniem!

Można by powiedzieć, że dwie pieczenie przy jednym ogniu...

Gmina Jeleniewo realizuje Program Priorytetowy Czyste Powietrze

Urząd Gminy Jeleniewo od 2019 roku pomaga mieszkańcom w...
%d bloggers like this: