Reklama

Las – miejsce, gdzie powietrze „smakuje” inaczej

Data:

- Reklama -

O tym, że las ma ogromny wpływ na nasze zdrowie wiedzą wszyscy, ale nie zawsze o tym pamiętamy. To właśnie pośród drzew dotleniamy swoje płuca, oddychając zupełnie innym powietrzem. I to właśnie tutaj możemy aktywnie i zdrowo spędzić czas – przechadzając się po leśnych ścieżkach.

Las, to również dom dla wielu zwierząt, a także miejsce zbioru grzybów czy owoców leśnych. Warto wiedzieć również o właściwościach leczniczych drzew? Dlatego warto w czasie spaceru „przytulić się” do jednego z nich. Jakiego? A to zależy od dolegliwości. Spacery wśród buków polecane są osobom narażonym na stres czy choroby nerek. Jarzębina działa mobilizująco i pomaga pozbyć się różnych nałogów, czarny bez poprawia stan psychiczny i przyspiesza gojenie ran, a brzoza łagodzi stany depresyjne i pomaga w pozbyciu się strachu.

Jak widać zalet spędzania czasu w lesie jest wiele. Ale to od nas zależy, czy rzeczywiście ten czas będzie spędzony przyjemnie. Niestety, ciągle wiele osób nie szanuje otaczającej ich przyrody i dopuszcza się nagannych czynów, takich jak zostawianie śmieci, a wręcz tworzenie w lasach ogromnych wysypisk. Innym jest nielegalna wycinka drzew, nie mówiąc już o podpaleniach.

PEFC wspiera zrównoważoną gospodarkę leśną

Na szczęście na świecie działają różne organizacje non profit, które próbują działać na rzecz środowiska. Jedną z nich jest PEFC – Program Zatwierdzania Certyfikacji w Leśnictwie. Celem jej jest wspieranie zrównoważonej gospodarki leśnej.

PEFC dysponuje dwoma typami certyfikatów – certyfikat PEFC przeznaczony dla podmiotów zarządzających lasami i certyfikat PEFC dla firm wykorzystujących produkty z drewna – dzięki temu poświadczają, że drewno pochodzi z legalnego źródła.

Warto o tym wiedzieć, gdyż jako mieszkańcy tej planety, a także konsumenci, powinniśmy zwracać uwagę na to z jakiego drewna wyrabiane są kupowane przez nas przedmioty.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Konkurs na film o segregacji odpadów

Wkrótce rozpocznie się konkurs Prezydenta Miasta Suwałk, którego celem...

Ełcki radny chwali pomysł Suwałk i wnioskuje, by tam również zgasić latarnie

- Zgaśmy latarnie  w Ełku. Tak jak w Suwałkach...

Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 2 w Suwałkach – moc atrakcji i ważne przesłanie

Ekologia winna stać się pasją i wartością dla każdego....

Biblioteka świętuje… wspólnym sprzątaniem!

Można by powiedzieć, że dwie pieczenie przy jednym ogniu...