Reklama

Budżet obywatelski bez większych zmian

Data:

- Reklama -

ratuszNEWKonsultacje społeczne dotyczące budżetu obywatelskiego na 2016 rok, przeprowadzone z organizacjami pozarządowymi i Suwalską Radą Działalności Pożytku Publicznego, nie wprowadzą znaczących zmian w zasadach składania wniosków w ramach tej inicjatywy. Inwestycje nadal nie będą prowadzone na terenach szkół i innych placówek oświatowych.

O tę zmianę zabiegał Uczniowski Międzyszkolny Klub Szachowy Jaćwież Suwałki, przeciwstawiając się obowiązującej argumentacji. Po pierwszej odsłonie budżetu okazało się, że projekty, które otrzymały najwięcej głosów, będą realizowane właśnie na terenie zespołów szkół. Zdaniem władz miasta udział placówek oświatowych w konkursie w ramach budżetu obywatelskiego ogranicza możliwości uzyskania dofinansowania na tzw. działania ogólnodostępne. Innym argumentem podnoszonym w dyskusjach była nieporównywalna do innych grup „szkolna siła nacisku”. Z tą kwestią uczestnicy konsultacji również się nie zgadzają. Żaden z argumentów nie przekonał jednak władz miasta.

Wśród przyjętych propozycji zmian znalazło się m.in. głosowanie ePUAP, co ułatwi oddawanie głosu osobom korzystającym z elektronicznej platformy.

Wysokość kwoty rozdysponowanej na realizację inwestycji w 2015 roku to 2 mln zł. To dwukrotnie więcej niż w pierwszym roku funkcjonowania Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Pierwsze projekty z SBO 2024 już na etapie przetargów

Suwałki wkraczają w nowy etap realizacji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego!...

Suwalski Budżet Obywatelski 2024: Oto zwycięskie projekty!

W poniedziałek, 30 października 2023 roku, podczas konferencji prasowej...

Domki dla jeży w Suwałkach już są

W ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 rozpoczęła...

Głosuj na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Mieszkańcy Suwałk ponownie mają okazję wpłynąć na przyszłość swojego...