Reklama

Do kogo biegniesz? Do kogo się śmiejesz? Płyta z piosenkami do wierszy Leszka A. Moczulskiego już dostępna

Data:

- Reklama -

Moczulski_Czocher_koncert_0027Ciepłe i poruszające słowa wierszy dla dzieci pióra Leszka Aleksandra Moczulskiego stały się inspiracją do skomponowania muzyki i nagrania wyjątkowej płyty. W poniedziałek, 1 czerwca w Suwalskim Ośrodku Kultury publiczność usłyszała końcowy efekt pracy Grzegorz Bogdana, Suwalskiej Orkiestry Kameralnej i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.

Płyta wydana przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki „Viva Musica”, przy wsparciu miasta, nosi tytuł ten sam, co tomik wierszy dla najmłodszych autorstwa Leszka A. Moczulskiego, krakowskiego poety, urodzonego w Suwałkach – „Do kogo biegniesz? Do kogo się śmiejesz?”. Rymowanki o rodzinie (Gdzie jest tata?), przyrodzie i zwierzętach (Nosorożec w Nowym Jorku), świętach i świętych (św. Mikołaj) są urocze, zabawne, łatwo je zapamiętać dzięki charakterystycznemu rytmowi. Muzyka Grzegorz Bogdana podkreśla ich walory jeszcze bardziej.

Połączenie między Krakowem i Suwałkami już kilka lat temu zbudował Grzegorz Bogdan, pomysłodawca projektu skomponowania muzyki do wierszy dla dzieci. Piosenki po raz pierwszy można było usłyszeć w czerwcu 2012 roku, podczas koncertu w restauracji „Na Starówce”: Muzyka na skrzydłach dziecięcej radości. Grzegorz Bogdan już wtedy planował wydanie płyty. Do współpracy zaprosił Chór Dziecięcy „Vivat e Canto”, Orkiestrę Smyczkową Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach, Suwalską Orkiestrę Kameralną i pomysł zrealizował.

Warto pamiętać, że suwalski projekt to pierwszy taki pomysł, by słowa poety skierowane do dzieci wzbogacić wpadającą w ucho muzyką i ciekawymi aranżacjami. Twórczość Leszka Moczulskiego choć doskonale znana, w formie piosenek przeznaczona była dotychczas dla dorosłych – Moczulskiego śpiewał Grechuta, śpiewali Turnau i Niemen.

W trakcie koncertu z okazji Dnia Dziecka w Suwalskim Ośrodku Kultury najmłodszą publiczność bawił swoim dowcipem i piosenkami również Czocher, kudłaty przyjaciel brzuchomówcy – Piotra Boruty.

Więcej o płycie i projekcie muzycznym w artykule: DZIECI ŚPIEWAJĄ PIOSENKI DO WIERSZY LESZKA A. MOCZULSKIEGO.

Nasi czytelnicy mają szansę wygrania 2 płyt „Do kogo biegniesz? Do kogo się śmiejesz?”. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Jak ma na imię dziewczynka, bohaterka wielu wierszy dla dzieci autorstwa Leszka A. Moczulskiego? i odpowiedź wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Płyty można nabyć podczas koncertów lub kontaktując się ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki „Viva Musica”.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Sto lat Parafii Trójcy Przenajświętszej w Nowej Pawłówce

Kiedy mówimy o historii, często myślimy o wielkich wydarzeniach,...

Kaziuk, koncerty, wystawy i bieg

Na jakie wydarzenia warto wybrać się w tym tygodniu?...

Zbliża się 85. rocznica urodzin Leszka Aleksandra Moczulskiego

Wybitny poeta przyszedł na świat 18 lutego 1938 roku...