Reklama

Do kogo biegniesz? Do kogo się śmiejesz? Płyta z piosenkami do wierszy Leszka A. Moczulskiego już dostępna

Data:

- Reklama -

Moczulski_Czocher_koncert_0027Ciepłe i poruszające słowa wierszy dla dzieci pióra Leszka Aleksandra Moczulskiego stały się inspiracją do skomponowania muzyki i nagrania wyjątkowej płyty. W poniedziałek, 1 czerwca w Suwalskim Ośrodku Kultury publiczność usłyszała końcowy efekt pracy Grzegorz Bogdana, Suwalskiej Orkiestry Kameralnej i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.

Płyta wydana przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki „Viva Musica”, przy wsparciu miasta, nosi tytuł ten sam, co tomik wierszy dla najmłodszych autorstwa Leszka A. Moczulskiego, krakowskiego poety, urodzonego w Suwałkach – „Do kogo biegniesz? Do kogo się śmiejesz?”. Rymowanki o rodzinie (Gdzie jest tata?), przyrodzie i zwierzętach (Nosorożec w Nowym Jorku), świętach i świętych (św. Mikołaj) są urocze, zabawne, łatwo je zapamiętać dzięki charakterystycznemu rytmowi. Muzyka Grzegorz Bogdana podkreśla ich walory jeszcze bardziej.

Połączenie między Krakowem i Suwałkami już kilka lat temu zbudował Grzegorz Bogdan, pomysłodawca projektu skomponowania muzyki do wierszy dla dzieci. Piosenki po raz pierwszy można było usłyszeć w czerwcu 2012 roku, podczas koncertu w restauracji „Na Starówce”: Muzyka na skrzydłach dziecięcej radości. Grzegorz Bogdan już wtedy planował wydanie płyty. Do współpracy zaprosił Chór Dziecięcy „Vivat e Canto”, Orkiestrę Smyczkową Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach, Suwalską Orkiestrę Kameralną i pomysł zrealizował.

Warto pamiętać, że suwalski projekt to pierwszy taki pomysł, by słowa poety skierowane do dzieci wzbogacić wpadającą w ucho muzyką i ciekawymi aranżacjami. Twórczość Leszka Moczulskiego choć doskonale znana, w formie piosenek przeznaczona była dotychczas dla dorosłych – Moczulskiego śpiewał Grechuta, śpiewali Turnau i Niemen.

W trakcie koncertu z okazji Dnia Dziecka w Suwalskim Ośrodku Kultury najmłodszą publiczność bawił swoim dowcipem i piosenkami również Czocher, kudłaty przyjaciel brzuchomówcy – Piotra Boruty.

Więcej o płycie i projekcie muzycznym w artykule: DZIECI ŚPIEWAJĄ PIOSENKI DO WIERSZY LESZKA A. MOCZULSKIEGO.

Nasi czytelnicy mają szansę wygrania 2 płyt „Do kogo biegniesz? Do kogo się śmiejesz?”. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Jak ma na imię dziewczynka, bohaterka wielu wierszy dla dzieci autorstwa Leszka A. Moczulskiego? i odpowiedź wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Płyty można nabyć podczas koncertów lub kontaktując się ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki „Viva Musica”.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Lem na głosy. Będzie koncert z poezją znanego futurysty

2021 był Rokiem Stanisława Lema. Suwalskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

W Wigrach premiera Małego Oratorium Dziecięcego do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego (audio)

W kościele w Wigrach w niedzielę, 19 września odbyła...
%d bloggers like this: