W Suwałkach powstanie nowe osiedle

0
27
dzialki_sobolewo
Fot. UM w Suwałkach.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpocznie się sprzedaż ponad 70 w pełni uzbrojonych, miejskich działek przeznaczonych pod budownictwo domów jednorodzinnych. Wszystkie są zlokalizowane w sąsiedztwie lasu oraz zbiornika wodnego w Sobolewie.

W ubiegłym roku z Suwałk wyprowadziło się 801 osób, z czego aż 276 zamieszkało na terenie gminy Suwałki. Do Suwałk z kolei trafiło 593 nowych mieszkańców. – Już od jakiegoś czasu pracuję nad takim rozwiązaniem, by te osoby, które decydują się na wybudowanie domu poza miastem, miały taką możliwość tu w Suwałkach. I dziś dla tych osób, które decydują się na budowę domu, mam już konkretną propozycję – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, dodając, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpocznie się sprzedaż atrakcyjnie położonych działek przy ulicy Staniszewskiego – w sąsiedztwie lasu oraz zbiornika wodnego w Sobolewie.

Do sprzedaży w drodze przetargu będą 74 działki o powierzchni od 860 m kw. do 4626 m kw., w tym 1 działka pod usługi sportowe o powierzchni 7410 m kw. Sprzedaż zostanie rozpoczęta po wykonaniu uzbrojenia terenu przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach.

Cały teren nowego osiedla przy ul. Staniszewskiego to blisko 100 ha powierzchni. Oprócz miejskich działek, są tam również działki prywatne, a ich Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego również przewiduje budowę tam domów jednorodzinnych.

Dodaj komentarz