Obraz w opałach. Pan Samochodzik na Suwalszczyźnie (przeczytaj fragment)

1
224
Ireneusz_Sewastianowicz
Na zdj. Ireneusz Sewastianowicz (Andrzej Irski).

Książkowa seria o przygodach następców sławnego Pana Samochodzika, stworzonego przez Zbigniewa Nienackiego, znów powróciła na Suwalszczyznę. Najnowsza powieść Andrzeja Irskiego (pseudonim Ireneusza Sewastianowicza) pt. „Rabusie w sanktuarium” przenosi czytelnika do Studzienicznej koło Augustowa.

okladkaWłamywaczom nie udało się ukraść uważanego za cudowny obrazu Matki Boskiej z sanktuarium w Studzienicznej. Istnieje jednak obawa, że powrócą, zwłaszcza że działają na zlecenie zagranicznego kolekcjonera. Zmierzyć się z nimi i pokrzyżować ich plany ma Krzysztof Płatek, od niespełna miesiąca stażysta w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po przyjeździe na Suwalszczyznę przekonuje się, że zadanie nie będzie łatwe, niemal natychmiast mimowolnie zostaje wciągnięty w konflikt pomiędzy miejscowym proboszczem a oficerem policji. W tle pojawia się Partyzant, sławny w okolicy dziwak. Nie brakuje też pięknych kobiet – blondynki zwanej Ale-Sandrą i tajemniczej Alicji. A rabusie nie próżnują. Czy Krzysztofowi uda się ocalić obraz?

Ireneusz Sewastianowicz jest autorem lub współautorem 22 książek. Obecnie pisze „Klątwę Jaćwingów”, której akcja również rozgrywa się na Suwalszczyźnie. Przeczytaj wywiad z Ireneuszem Sewastianowiczem: PAN SAMOCHODZIK I… JACHT ZE SZTYNORTU. ANDRZEJ IRSKI O SWOJEJ NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE (WYWIAD).

Więcej informacji o serii książek z przygodami Pana Samochodzika można znaleźć na stronie: www.wydawnictwo-warmia.pl

Poniżej fragment książki „Rabusie w sanktuarium”. Pobierz fragment.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply