Zapaść Wigier trwa

W meczu 12. kolejki I ligi Wigry Suwałki uległy Chrobremu Głogów 1:2. Tuż po przerwie prowadzenie dla gości po rzucie rożnym uzyskał Michał Ilków-Gołąb, sprytnie zmieniając tor lotu piłki.

Autor: Wojciech Otłowski

Jedenaście minut później Maciej Górski wykorzystał długie, prostopadłe podanie Szymona Drewniaka. W tej sytuacji nie popisał się bramkarz Wigier – Hieronim Zoch. W 67. minucie, po akcji na lewym skrzydle Łukasza Monety, kontaktową bramkę strzelił Dawit Makaradze. To było jednak wszystko, na co tego dnia było stać biało-niebieskich.

Wielu rozpamiętywało sytuację Makaradze w 11. minucie. Gruzin wyszedł na czystą pozycję i zaczął się zastanawiać, jak efektownie wykończyć akcję. Skończyło się jak zwykle w takich okolicznościach – wysokim strzałem nad poprzeczką. Żeby oddać sprawiedliwość, należy jednak przypomnieć o doskonałych sytuacjach piłkarzy gości. W 25. minucie Damian Byrtek trafił w poprzeczkę, zaś w 62. – karnego nie wykorzystał, wypożyczony z Lecha Poznań, Szymon Drewniak.

To już kolejny – siódmy – mecz Wigier bez wygranej. Coraz trudniej będzie się wykaraskać ze strefy spadkowej – a co za tym idzie i barażowej. Tym bardziej, że przed biało-niebieskimi spotkania z trudnymi rywalami, spadkowiczami z ekstraklasy. W najbliższą sobotę Wigry zagrają w Bełchatowie z tamtejszym GKS. Z kolei 24 października podejmą na Zarzeczu zespół z Bydgoszczy. Tamtejszy Zawisza co prawda przegrał wczoraj z Dolcanem, ale i tak pozostaje jednym z pretendentów do awansu.

Fatalna seria Wigier nie pozostaje bez wpływu na frekwencję. Oczywiście należy uwzględnić również fakt przeprowadzania przez Polsat Sport transmisji telewizyjnej, tym niemniej nie da się ukryć wzrastającego niezadowolenia kibiców. Wielu kwestionuje sens zwolnienia Zbigniewa Kaczmarka. Coraz głośniej mówi się o nowym trenerze. Jego nazwisko już parę razy przewijało się w kuluarowych rozmowach, ale… Ale nie jesteśmy portalem plotkarskim, zatem kibice muszą uzbroić się w cierpliwość.