“Skarbówki” w konkursie

0
28
Exposé przejściowo osłabia złotego
Fot. www.freedigitalphotos.net

Izba Skarbowa w Białymstoku wygrała XII Ranking Urzędów Skarbowych “Dziennika Gazety Prawnej” w kategorii izb skarbowych, a Urząd Skarbowy w Suwałkach zajął pierwsze miejsce w kategorii “najbardziej efektywny średni urząd skarbowy”.

– Uroczysta gala wręczenia nagród i zarazem podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 17 grudnia w Teatrze Kamienica w Warszawie. Dyplom w imieniu Urzędu Skarbowego w Suwałkach odebrał Naczelnik Janusz Bonarski – informuje Grzegorz Krysa z Urzędu Skarbowego w Suwałkach.

W rankingu “Dziennika Gazety Prawnej” urzędy i izby skarbowe oceniane są w dwóch kategoriach: efektywność, która oznacza szybkość działania i podejmowania decyzji oraz skuteczność, czyli głównie prawidłowość wydawanych decyzji podatkowych. Punkty z obu kategorii są sumowane i decydują o miejscu w klasyfikacji generalnej.

Podlaskie urzędy otrzymały w konkursie bardzo wysokie noty. Urząd Skarbowy w Mońkach zwyciężył w kategorii małych urzędów skarbowych. Otrzymał też, tak jak Urząd Skarbowy w Siemiatyczach, wyróżnienie w kategorii efektywności. Bardzo dobrze wypadł także Urząd Skarbowy w Augustowie, który zajął trzecie miejsce w kategorii efektywności. Wśród dużych US bardzo dobrze wypadły dwa białostockie urzędy skarbowe – Drugi US w Białymstoku zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz otrzymał wyróżnienie w kategorii skuteczności i efektywności. Natomiast Pierwszy US w Białymstoku uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii skuteczności.

Dodaj komentarz