Remonty na os. Kamena

Remont boiska, kamery, nakładka asfaltowa na ul. Północnej i budowa kanalizacji deszczowej czy budowa nowego chodnika wzdłuż tej drogi – to tylko niektóre z inwestycji, które zostaną wykonane jeszcze w tym roku na terenie osiedla Kamena. W tej sprawie Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk spotkał się z przedstawicielami miejskich jednostek i spółek, aby opracować plan działań na rzecz poprawy infrastruktury na Kamenie.

Informacja prasowa.

W ubiegłym tygodniu, w filii Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej, odbyło się spotkanie z mieszkańcami osiedla Kamena. Duża grupa osób, która zdecydowała się wziąć udział w tym spotkaniu, skierowała wiele słów krytyki w związku z sytuacją, jaka panuje na tym osiedlu. Chodziło głównie o zły stan dróg, nieuporządkowany teren boiska, problem z miejscami parkingowymi i spożywaniem alkoholu przez młode osoby.

– Po spotkaniu odbyłem szczegółową wizję lokalną na tym osiedlu, a dziś spotkałem się z dyrektorami Zarządu Dróg i Zieleni, Ośrodka Sportu i Rekreacji, prezesem Zarządu Budynków Mieszkalnych, przedstawicielami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz naczelnikiem Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Suwałkach, by opracować plan prac, które mają poprawić sytuację na tym osiedlu – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Ustalono, że do 15 maja zostanie opracowana dokumentacja techniczna potrzebna do rozpoczęcia przebudowy ulic: Kowieńskiej, Wileńskiej i Północnej. Tym zajmie się Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Mieszkańcy Kameny zwrócili uwagę, że w czasie wzmożonych opadów deszczu nie są w stanie bezpiecznie poruszać się chodnikiem wzdłuż ulicy Północnej. Dlatego do końca września Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybuduje kanalizację deszczową wzdłuż tej drogi. Po jej wykonaniu –  w ramach nakładek asfaltowych, które co roku są realizowane na terenie Suwałk – zostanie utwardzony odcinek ul. Północnej od dworca do piekarni. Zarząd Dróg i Zieleni na tym odcinku wykona zupełnie nowy chodnik po stronie zachodniej tej drogi. Pracownicy ZDiZ utwardzą też drogę pomiędzy kościołem a boiskiem. Boisko, którym zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji, do końca marca przejdzie szereg remontów. Zewnętrzna siłownia zostanie odgrodzona siatką od terenu boiska, a cały teren kompleksu sportowego monitorować będą dwie kamery, które zostaną podłączone do systemu monitoringu Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Z zapowiedzi wynika również, że jeszcze w tym roku miasto postara się ogłosić przetarg na budowę I etapu ul. Kowieńskiej. – Mam nadzieję, że pierwsze działania, które już teraz podejmujemy na rzecz tego osiedla, poprawią ogólną sytuację tego miejsca i wpłyną na komfort życia mieszkańców tej części Suwałk. W miarę posiadanych środków będziemy również realizować kolejne inwestycje na Kamenie – zapewnia prezydent Suwałk.

Dodaj komentarz