Anna Maria Anders senatorem

0
30
Na zdj. Anna Maria Anders.

Z poparciem 47 proc. głosujących miejsce w Senacie wywalczyła w ostatnią niedzielę, 6 marca Anna Maria Anders. Wśród kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu drugi wynik zdobył Mieczysław Bagiński – kandydat PSL, popierany przez .Nowoczesną i Platformę Obywatelską.

Anna Maria Anders, kandydatka PiS startująca w okręgu nr 59 zdobyła ponad 30 tys. głosów. Niecałe 27 tys. głosów udało się uzyskać Mieczysławowi Bagińskiemu, co dało mu poparcie na poziomie 41 proc.

Pozostali kandydaci nie uzyskali więcej niż 10 tys. głosów. Na Jerzego Ząbkiewicza, kandydata bezpartyjnego zagłosowało około 4 tys. osób. Szczepanowi Barszczewskiemu z ugrupowania KORWiN udało się do siebie przekonać niecałe 2 tys. osób. Sławomir Gromadzki i Andrzej Chmielewski uzyskali najniższe wyniki. Żaden z kandydatów nie przekroczył granicy 1 tys. głosów.

Przypomnimy, że w piątek w Suwałkach grupa osób z plakietkami Komitetu Obrony Demokracji wystąpiła w Archiwum Państwowym przeciwko kandydaturze Anny Marii Anders. Więcej w artykule: OTWARCIE WYSTAWY O ARMII ANDERSA PRZERODZIŁO SIĘ W AWANTURĘ (POSŁUCHAJ).

Dodaj komentarz