Białoruskie „Dzieciuki”, grające folk-punk, wystąpią 2 kwietnia o godz. 20.07 w Black Pub Komin w Suwałkach. Grupa zaprezentuje nowy materiał z krążka „Recha”. Na tej samej scenie zagra też „No Logo”.

„Dzieciuki” na scenie występują od października 2012 г. Na swoim koncie mają epkę „Haradzienski harmidar” (2012) oraz płyty – „Haradzienski Harmidar”(biał. Grodzieński harmider) (2014) oraz „Recha”(biał. Echo) (2016). Śpiewają o historii Białorusi, a w tym kraju nie jest łatwe zadanie. – Ta historia jest przemilczana przez obecne władze: antyrosyjskie powstania, antybolszewickie bunty, stalinowskie represje, itp. Pozostałe piosenki to punkowy czad, zabawy i pijaństwo – opisują członkowie zespołu.

suwalkiPół żartem, pół serio „Dzieciuki” mówią o tym, co łączy Białorusinów i Irlandczyków, czyli miłość do ziemniaków, destylatów i nienawiść do imperializmów, które ciągle chciały podporządkować oba narody. „Dzieciuki” zawsze podkreślają swoją apolityczność, ale krytykują totalitaryzm w każdej formie. Zespół daje koncerty na Białorusi, w Polsce, na Litwie, Ukrainie, w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii i na Węgrzech. Bywalcy polskich festiwali na pewno kojarzą tę grupę z Węgorzewa, czy Cieszanów Rock Festiwalu. Suwalska publiczność „Dzieciuki” zna dobrze – zespół wystąpi nad Czarną Hańczą już po raz piąty. To właśnie w Suwałkach odbędzie się koncert rozpoczynający trasę po Polsce i Ukrainie.

Skład zespołu:
Dzianis Żyhaviec – teksty
Paša „Trabl” Trublin – vokal, dudy
Losza Pudzin – gitara
Aleś Dzianisaŭ – teksty, gitara akustyczna, banjo, harmonijka ustna, vokal
Andrej”Piton” Piatko – gitara basowa, back-vokal
Mikołaj „Kalamba” Palakoŭ – akordeon
Sania „Syr” Syraježka – perkusja

Więcej: Zespół punkowy nagrał piosenkę o Kościuszce.

No LogoPrzed zespołem „Dzieciuki” wystąpi sejneńska grupa „No Logo”. Adrian Łabanowski, Tomasz Łabanowski, Namiot, Konik, Burza i Marcin Bumcol stworzyli alternatywną kapelę reggae, funky, ska z elementami hard rocka. Grają od 2005 roku, uczestnicząc w różnych projektach, m.in. towarzysząc Marii Sadowskiej czy Ivanowi Komarence. Piosenki „No Logo” można usłyszeć też na antenie radiowej.

W naszym konkursie do wygrania atrakcyjne nagrody. Pierwsze dwie osoby, które odpowiedzą prawidłowo na pytanie: W którym roku kapela „Dzieciuki” zagrała w Suwałkach po raz pierwszy? otrzymają podwójne wejściówki na koncert. Kolejne osoby mają szansę na dwie koszulki „Dzieciuków” (do odbioru na koncercie) oraz płytę „No Logo” (do odbioru na koncercie). Odpowiedzi (wraz z imieniem i nazwiskiem – do rezerwacji) prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj