Irmina Liszkowska odniosła kolejny sukces z monodramem „Sonia Marmieładowa”. Aktora Fabryki Monodramów prowadzonej w Suwalskim Ośrodku Kultury przez Jolantę Hinc-Mackiewicz zdobyła nagrodę w IX Tyskim Festiwalu Monodramów „Motyf”.

Do tyskiego konkursu zakwalifikowano 12 monodramów z całej Polski. Jury w składzie: prof. Bronisław Wrocławski z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi, dr Tomasz Grochoczyński, dziekan Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie i  Paweł Drzewiecki, aktor i dyrektor Tyskiego Centrum Kultury, organizatora spotkań, doceniło sześć spektakli, zwracając uwagę na bardzo wysoki poziom prezentowanych monodramów.

Ostatecznie, Grand Prix festiwalu otrzymał Szymon Majchrzak z Koszalina. Jury przyznało ponadto nagrody oraz wyróżnienia. Irmina Liszkowska znalazła się w trójce nagrodzonych. Aktorkę z Suwałk doceniono „za udaną próbę zmierzenia się z klasycznym materiałem literackim” w monodramie „Sonia Marmieładowa” opartym na motywach „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego. Irmina oprócz nagrody otrzymała też nominację do udziału w Polonijnym Festiwalu Teatralnym Dzieci i Młodzieży we Włocławku.

Dodaj komentarz