W dniach 8-10 kwietnia w Białej Podlaskiej rozegrany został Ćwierćfinał Mistrzostw Polski w piłce siatkowej młodzików. Suwałki reprezentowali siatkarze SUKSS, którzy awans do ćwierćfinału uzyskali zdobywając tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego.

Źródło: Bartosz Jasiński, SUKSS

W ćwierćfinale udział wzięło 6 klubów – w grupie A:  Serbinów Biała Podlaska (mistrz województwa lubelskiego); Metro Warszawa (wicemistrz województwa mazowieckiego); Cuprum Lubin (czwarta drużyna województwa dolnośląskiego); zaś w grupie B: SUKSS Suwałki (mistrz województwa podlaskiego); AZS UWM Olsztyn (wicemistrz województwa warmińsko –mazurskiego); Koset Grudziądz (trzecia drużyna województwa kujawsko – pomorskiego).

– Suwalczanie bardzo dobrze rozpoczęli turniej, wygrywając z Koset Grudziądz 2:0 (25:8 ; 25:13). W drugim meczu suwalczanie pokonali AZS UWM Olsztyn 2:0 (25:11 ; 25:15), zajmując pierwsze miejsce w grupie B. W trzecim meczu, decydującym o awansie do Półfinału Mistrzostw Polski, SUKSS zmierzył się z drużyną gospodarzy Serbinów Biała Podlaska. Mecz był bardzo trudny i mimo że suwalczanie przegrywali już w tie-breaku 4:8, pokazali sportowy charakter i wolę walki, ostatecznie wygrywając mecz 2:1 (25:15 ; 23:25 ; 15:11) – komentuje trener Bartosz Jasiński.

W ostatnim meczu turnieju o pierwsze miejsce SUKSS spotkał się z drużyną Metro Warszawa (obie drużyny miały już zapewniony awans do Półfinału Mistrzostw Polski). Niestety, lepszą grę tego dnia zaprezentowali zawodnicy z Warszawy, którzy pokonali SUKSS 2:0 (25:19 ; 25:23).

Już w tym tygodniu w siedzibie PZPS przeprowadzone zostanie losowanie grup półfinałowych (cztery grupy po cztery zespoły). Półfinały Mistrzostw Polski rozegrane zostaną w dniach 23-24 kwietnia.

Ostateczna kolejność turnieju: Metro Warszawa – awans do półfinału MP; SUKSS Suwałki – awans do półfinału MP; UKS Serbinów Biała Podlaska; Koset Grudziądz; AZS UWM Olsztyn; Cuprum Lubin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj