Reklama

Kręgle z „Bajką”

Data:

- Reklama -

W czwartek, 21 kwietnia w Suwałkach rozpoczął się Turniej Bowlingowy Dzieci Niepełnosprawnych. W dwudniowych rozgrywkach uczestniczą szkoły z Gołdapi, Giżycka, Olecka, Augustowa, Białegostoku i cztery placówki z Suwałk.

To już trzecia edycja turnieju bowlingowego organizowanego przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów oraz Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową „Bajka” w Suwałkach. W programie imprezy są nie tylko sportowe zmagania, ale też wycieczka po Suwalszczyźnie. Pierwszego dnia uczestnicy wybrali się do Wigierskiego Parku Narodowego, by z przewodnikiem poznawać przyrodę regionu.

Turniej odbywa się co roku w Pink Bowling & Club w centrum Suwałki Plaza. Jego celem jest przede wszystkim integracja uczestników i dobra zabawa. Jak dodaje Urszula Duda, dyrektor „Bajki” – rozgrywki bowlingowe służą również nawiązaniu współpracy między ośrodkami edukacyjnymi, szerzeniu idei fair play i propagowaniu gry w kręgle. Uczniowie „Bajki” uczestniczą w podobnym turniejach w innych miastach, przekonując się, że spędzanie czasu bez telewizora lub komputera może, być świetną zabawą.

Inne działania integracyjne i edukacyjne prowadzone na co dzień przez „Bajkę” zaprezentowane zostały w kwietniu, podczas konferencji „Au! Mam Autyzm?!”, w czasie której o swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach opowiadali specjaliści i dorosłe osoby z autyzmem. Zainteresowanie tematyką było bardzo duże – „Bajkę” odwiedziło ponad 200 osób. Jeden z prelegentów – Marek Stankiewicz, autor bloga Photography & Asperger, został zaproszony do dalszej współpracy ze szkołą. – Chciałabym, aby od przyszłego roku szkolnego podjął się nauczania biologii w gimnazjum. Jest biologiem z wykształcenia – tłumaczy Urszula Duda. – Marek Stankiewicz zastanawia się na razie nad naszą propozycją. Gdyby wyraził zgodę, byłaby to dla nas duża innowacja. Współpraca na zasadzie cyklicznych konsultacji z dorosłą osobą z ZA mogłaby przynieść nam odpowiedzi na pojawiające się pytania, a także wiele rad i sugestii dotyczących pracy z dziećmi – wskazuje dyrektor „Bajki”.

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...