W ostatni weekend odbyły się dwa ważne turnieje szachowe: Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS w Danówku  oraz Mistrzostwa Suwałk do lat 8, w których uczestniczyli szachiści z suwalskiego klubu.

Wyniki mistrzostw Województwa LZS – w kategorii do lat 10 wśród dziewcząt I miejsce zajęła Anna Czarniecka, II była Martyna Walendykiewicz, III lokatę zdobyła Gładyszewska Kinga. Wśród chłopców najlepsi okazali się: I Paweł Bednarski oraz II Wiktor Więch. 13. miejsce zajął debiutujący Łukasz Tylenda.

W kategorii do lat 13 suwalscy szachiści zajęli następujące lokaty: dziewczęta – I Julita Bednarska, III Kinga Wołągiewicz, IV Edyta Wysocka, V Julia Chmielewska, VI Wiktoria Schyllo; chłopcy – III Paweł Czarniecki, IV Sebastian Sapiński, V Karol Rytwiński.

W kategorii do lat 16: dziewczęta – III Debora Choińska, chłopcy – I Krzysztof Tylenda, II Michał Wierzbicki, IV Michał Podlewski.

Klub Hańcza powrócił do Suwałk z 11 medalami: 4 złotymi, 3 srebrnymi, 4 brązowymi.

Wyniki Mistrzostw Suwałk do lat 8: I Słuchocki Mikołaj; II Anuszkiewicz Konrad; III Słuchocki Igor. W grupie dziewcząt najlepsze okazały się: I Tomczak Oliwia UMKSz Jaćwież; II Brzozowska Marta KSz Hańcza; III Milewska Nikola UMKSz Jaćwież.