Nowoczesna linia, kolejne miejsca pracy

Malow.

W Suwałkach powstaje jedna z najnowocześniejszych w Europie linii do produkcji mebli metalowych oraz lakiernia. Jej właściciel – producent mebli metalowych, firma Malow – uruchomienie produkcji planuje w czerwcu 2016 r. Dzięki nowej inwestycji pracę znajdzie ponad 100 osób.

Informacja prasowa.

Malow to europejska czołówka w swojej branży. To firma – symbol Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Działa w niej prawie od początku i jest jednym z najaktywniejszych podmiotów. Rocznie produkuje ok. 300 tys. sztuk produktów, w sześciu tysiącach wzorów, są to meble metalowe: biurowe, socjalne, szkolne, warsztatowe, medyczne, regały przesuwne (z mechanicznym i elektrycznym napędem), szafy wzmocnione i sejfy. 60 proc. produkcji trafia na eksport m.in.: do wszystkich krajów europejskich, a szczególnie do Niemiec, Francji; krajów skandynawskich, ale również do Kuwejtu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Główna fabryka i jednocześnie siedziba firmy znajduje się w Suwałkach, na terenie SSSE. Kolejne jej zakłady ulokowane są w Świnoujściu (Malow Skand) oraz w Charkowie na Ukrainie (LITPOL).

Budowa ostatniej inwestycji Malow 4 w Suwałkach rozpoczęła się w połowie lutego ubiegłego roku. Pół roku później do zakładu wjechały pierwsze maszyny. Teraz trwa konstruowanie drugiej linii produkcyjnej i lakierni. – Malow 4 został wyposażony w zautomatyzowaną w pełni i zrobotyzowaną technologię, m.in. pracującą już na pełnych obrotach linię Prima Power. Aktualnie trwa montaż linii Wemo oraz lakiernie Wagner i Budrem – mówi Henryk Owsiejew, właściciel i przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Malow. – Wydajność tej linii jest 2-, 3-krotnie większa od tradycyjnych technologii. Jest to najnowocześniejszy park maszynowy wśród producentów mebli metalowych w Polsce i Europie.

Dzięki tej inwestycji wartość realizowanej produkcji wzrośnie o 50 proc., a wartość sprzedaży o ok. 60 mln złotych. Uruchomienie  produkcji w pełnym zakresie planowane jest na czerwiec bieżącego roku. W całym projekcie firma zatrudni ponad 100 osób. – Nasz rozwój jest efektem wymagań rynku. Nowa fabryka to wynik wspólnego projektu z naszym ponad 10-letnim partnerem z Norwegii, który chce być głównym graczem na rynku skandynawskim w branży mebli metalowych. Realizacja zamierzenia umożliwi osiągnięcie wspólnego z Norwegami celu zwiększenia produkcji mebli na rynki skandynawskie, w Polsce oraz na pozostałe rynki – dodaje Owsiejew. Dziś budynek produkcyjno-socjalny zajmuje powierzchnię ponad 12 tys. m kw.

Dodaj komentarz