Reklama

Suwalskie Spotkania Edukacyjne: szkoły, Politechnika Białostocka i przedsiębiorcy łączą siły (foto)

Data:

- Reklama -

Rozwój kształcenia zawodowego to obecnie priorytet w mieście. Wsparcie tego obszaru edukacji jest odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy i oczekiwania przedsiębiorców. XIII edycja Suwalskich Spotkań Edukacyjnych, która odbyła się w piątek, 8 kwietnia w III LO, została poświęcona tematowi współpracy nauki z biznesem i prezentacji oferty edukacyjnej szkół z miasta i regionu.

Suwalskie Spotkania Edukacyjne – w tym roku zorganizowane pod hasłem „Właściwy wybór – pewna przyszłość” – przyciągają młodych ludzi zastanawiających się nad ścieżką dalszej edukacji, są też okazją do spotkania z doradcami zawodowymi, umożliwiają wymianę doświadczeń i zdobycie informacji na temat oferty kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym i wyższym. Tegoroczna, trzynasta już edycja, związała w tym zakresie Suwałki i Białystok – prezydent i rektor Politechniki Białostockiej podpisali umowę dotyczącą współpracy.

Rektor Politechniki Białostockiej, prof. Lech Dzienis mówił o   nowej ofercie uczelni dotyczącej reaktywowania szkolnictwa zawodowego. Podpisane dziś porozumienie między PB a miastem Suwałki obejmuje m.in. współpracę przy organizacji procesu dydaktycznego w tym: praktycznej nauki zawodu i staży, a także dostosowanie programów kształcenia do potrzeb lokalnej gospodarki oraz doskonalenie umiejętności, kompetencji i wiedzy nauczycieli szkół zawodowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd suwalski. Politechnika Białostocka planuje organizację szkoleń podnoszących kompetencje zawodowe nauczycieli oraz cykl spotkań dla uczniów pod hasłem „Poczuj się studentem”.

– Młodzi ludzi zastanawiają się, czy kształcić się w szkole ogólnokształcącej, czy też skierować swoje kroki do szkoły zawodowej. Stawiamy w Suwałkach na kształcenie zawodowe, chcemy je wzmocnić pod potrzeby suwalskiej, regionalnej gospodarki i suwalskich przedsiębiorców – powiedział podczas otwarcia Suwalskich Spotkań Edukacyjnych prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz.

W czasie SSE młodzi ludzie mogli zapoznać się z działalnością suwalskich firm, które prezentowały się na stoiskach. Ich przedstawiciele, podobnie jak rektor PB, podpisali umowy z miastem Suwałki o współpracy. Porozumienia zawarte zostały z przedsiębiorstwami: Animex Foods Sp. z o. o. sp. k. (Maciej  Raszczyk – Dyrektor ds. Finansów)l; “Malow” Spółka z o.o. (Henryk Owsiejew – Przewodniczący Rady Nadzorczej); Recman (Bożena Jadowska – Kierownik Działu Kontroli Jakości); Salag Sp. z o.o. sp. k. (Radosław Mroczkowski – Prezes Zarządu); Aquael Sp. z o.o. (Arkadiusz Soroka – Dyrektor Aquael Sp. z o.o.).

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowy program sprzedaży działek budowlanych ma przyciągnąć do Suwałk nowych mieszkańców

W Suwałkach trwają intensywne prace nad wprowadzeniem programu sprzedaży...

Kiedy remont suwalskiego dworca? PKP twierdzi, że opóźniał… konserwator

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, otrzymał odpowiedź na swoje pismo...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...