Reklama

Chcą promować „biegun zimna”

Data:

- Reklama -

Suwałki mają być atrakcyjne dla turystów również zimą. Cykliczny festyn rodzinny z zimowymi atrakcjami to jeden z pomysłów na dodatkową promocję miasta.

Według zapisów Strategii Promocji Suwałk do 2020 roku miasto powinno zainwestować w organizację zimowej imprezy, jeśli chce budować wizerunek regionalnego centrum aktywnej turystyki. Jak zapowiada prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz – na początku przyszłego roku odbędzie zimowa impreza masowa, promowana w całej Polsce. Nie tylko Suwałki Blues Festival będzie więc mieć ambasadorów marki.

Pomysł na imprezę nie został jeszcze do końca sprecyzowany. Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach sądzi, że w programie wydarzenia mogłyby znaleźć się propozycje autorów Strategii Promocji. Według ich koncepcji podczas zimowego festynu rodzinnego – na razie pod roboczą nazwą – „Suwałki – aktywny biegun zimna” – miałyby odbyć się zawody psich zastępów; pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie; zawody w ice racingu; a nawet… międzynarodowy zlot pogodynek. Inna propozycja dotyczy nawet zorganizowania Suwałki Ice Blues Festival. Hasła powiązane z imprezą to m.in.: „chłodnikowanie” na suwalskim biegunie zimna czy suwalska „lodówka kulturalna”.

Jakich ambasadorów Suwałki miałyby włączyć w promocję wydarzenia? Na giełdzie nazwisk znaleźli się: Bartek Jędrzejak, prezenter w Dzień Dobry TVN oraz Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody w TVN.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Spalarnia śmieci z dotacją. Inwestycje ma być gotowa w 2026 roku

Za ponad 157 mln złotych do 2026 roku w...

Zmiany w Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej: Radni apelują o dyskusję i próbę porozumienia

Jednym z punktów poniedziałkowego (19 stycznia) posiedzenia Komisji Ekologii,...

Prezydent Suwałk wydał oświadczenie w sprawie orkiestry kameralnej

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zmianach, jakie mają zajść...

Rozmawiają o energii i biznesie (audio, wideo)

Trwa VI Forum Biznesowe Pogranicza - w tym roku...
%d bloggers like this: