Reklama

Chcą promować „biegun zimna”

Data:

Suwałki mają być atrakcyjne dla turystów również zimą. Cykliczny festyn rodzinny z zimowymi atrakcjami to jeden z pomysłów na dodatkową promocję miasta.

Według zapisów Strategii Promocji Suwałk do 2020 roku miasto powinno zainwestować w organizację zimowej imprezy, jeśli chce budować wizerunek regionalnego centrum aktywnej turystyki. Jak zapowiada prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz – na początku przyszłego roku odbędzie zimowa impreza masowa, promowana w całej Polsce. Nie tylko Suwałki Blues Festival będzie więc mieć ambasadorów marki.

Pomysł na imprezę nie został jeszcze do końca sprecyzowany. Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach sądzi, że w programie wydarzenia mogłyby znaleźć się propozycje autorów Strategii Promocji. Według ich koncepcji podczas zimowego festynu rodzinnego – na razie pod roboczą nazwą – „Suwałki – aktywny biegun zimna” – miałyby odbyć się zawody psich zastępów; pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie; zawody w ice racingu; a nawet… międzynarodowy zlot pogodynek. Inna propozycja dotyczy nawet zorganizowania Suwałki Ice Blues Festival. Hasła powiązane z imprezą to m.in.: „chłodnikowanie” na suwalskim biegunie zimna czy suwalska „lodówka kulturalna”.

Jakich ambasadorów Suwałki miałyby włączyć w promocję wydarzenia? Na giełdzie nazwisk znaleźli się: Bartek Jędrzejak, prezenter w Dzień Dobry TVN oraz Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody w TVN.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Widowiskowe pokazy na lotnisku (foto, audio)

Sobotnie popołudnie (25 czerwca) warto spędzić na lotnisku w...

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski już w czwartek (audio)

Przed nami trzy dni (9-11 czerwca) wielkich sportowych emocji,...

SOWA „przyleciała” do Suwałk. Małe Centrum Nauki Kopernik działa w Parku Technologicznym (foto, audio)

W poniedziałek, 9 maja w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód została...

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Suwałkach (transmisja)

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. https://www.facebook.com/PogodneSuwalkiOficjalnie/videos/937822140220689
%d bloggers like this: