Reklama

Chcą promować „biegun zimna”

Data:

- Reklama -

Suwałki mają być atrakcyjne dla turystów również zimą. Cykliczny festyn rodzinny z zimowymi atrakcjami to jeden z pomysłów na dodatkową promocję miasta.

Według zapisów Strategii Promocji Suwałk do 2020 roku miasto powinno zainwestować w organizację zimowej imprezy, jeśli chce budować wizerunek regionalnego centrum aktywnej turystyki. Jak zapowiada prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz – na początku przyszłego roku odbędzie zimowa impreza masowa, promowana w całej Polsce. Nie tylko Suwałki Blues Festival będzie więc mieć ambasadorów marki.

Pomysł na imprezę nie został jeszcze do końca sprecyzowany. Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach sądzi, że w programie wydarzenia mogłyby znaleźć się propozycje autorów Strategii Promocji. Według ich koncepcji podczas zimowego festynu rodzinnego – na razie pod roboczą nazwą – „Suwałki – aktywny biegun zimna” – miałyby odbyć się zawody psich zastępów; pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie; zawody w ice racingu; a nawet… międzynarodowy zlot pogodynek. Inna propozycja dotyczy nawet zorganizowania Suwałki Ice Blues Festival. Hasła powiązane z imprezą to m.in.: „chłodnikowanie” na suwalskim biegunie zimna czy suwalska „lodówka kulturalna”.

Jakich ambasadorów Suwałki miałyby włączyć w promocję wydarzenia? Na giełdzie nazwisk znaleźli się: Bartek Jędrzejak, prezenter w Dzień Dobry TVN oraz Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody w TVN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...

Suwałki z rekordowym projektem budżetu na rok 2024 (infografika)

Suwałki wkroczą w rok 2024 z ambitnym planem budżetowym,...

Prezydent odpowiada: „Nie” dla żłobka w Hostelu Wigry

Dyskusja na temat możliwości adaptacji Hostelu Wigry na żłobek...

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które...