Reklama

Już jutro bieg Reso

Data:

- Reklama -

MAPAUwaga, kierowcy! Będą zmiany w organizacji ruchu. Uwaga, biegacze – już w sobotę, 28 maja w Suwałkach odbędzie się Miejskie Święto Biegania – Bieg RESO 10,5. Na Placu Marii Konopnickiej wiele atrakcji i kilku konkurencji zmagań biegowych.

RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania to pierwszy tego typu festiwal biegów w Suwałkach. Rywalizacja rozpocznie się po południu i potrwa do wieczora. To nietypowa formuła – wcześniej w Suwałkach czegoś takiego nie było.

Sympatycy biegania, zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mogli wybrać jeden z 8 dystansów: „Od krasnoludka do gimludka” – biegi dla przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej: bieg przedszkolaków – dystans 200 m; bieg uczniów szkół podstawowych (klasy I-III) – dystans 450 m; bieg uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI) – dziewczęta dystans 450 m; chłopcy dystans 900 m; biegi gimnazjalistek – dystans 900 m; biegi gimnazjalistów – dystans 1350 m.

Biegi dla dorosłych zostaną przeprowadzone na trzech dystansach: suwalskie debiuty – dystans 3516 m; Pogodne Suwałki Team – dystans 10549 m oraz suwalska ćwiartka, czyli bieg główny na dystansie 10549 m. Informacje o godzinach startów poniżej – w komunikacie organizacyjnym.

BIEGAJ-Z-RESOGłówną areną zmagań uczestników festiwalu biegowego będzie Plac Marii Konopnickiej, trasa biegów dla dorosłych będzie atestowana i w znacznej części będzie wiodła historycznym traktem Petersburg – Warszawa, wzdłuż którego rozwinął się zabytkowy układ przestrzenno-urbanistyczny miasta.

W biegu głównym, w którym pula nagród finansowych zachęci również biegaczy wyczynowych, wystąpi Jan Huruk, gość honorowy „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”. Huruk jest jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego męskiego maratonu. Olimpijczyk z Barcelony (1992) – zajął tam 7. miejsce z czasem 2.14:32. W 1991 zajął 4. miejsce na mistrzostwach świata w Tokio z czasem 2.15:47, w tym samym roku był 3. podczas maratonu w Londynie (2.10:21). Trzykrotny mistrz kraju: w biegu na 10 000 m (1987), półmaratonie (1992) i biegu przełajowym na 7 km (1990), a także halowy mistrz Polski w biegu na 3000 m (1988). W rankingu „Track & Field News”, prestiżowego magazynu poświęconego lekkoatletyce, który wydawany jest w USA od 1948 r., zajął 3. miejsce w 1991 i 5. w 1992 i jak dotąd jest najwyżej sklasyfikowanym polskim maratończykiem.

Na mecie każdego z biegów na uczestników będą czekać medale i atrakcyjne pakiety startowe, a na najlepszych zawodników, zawodniczki i sztafety – nagrody pieniężne, których pula, już w tym momencie, wynosi co najmniej 10.000 złotych.

Biegowy event zakończy koncert zespołu „Smile”.

Wszelkie informacje – regulamin, oświadczenia, komunikaty – dostępne są m.in. na stronie OSiR Suwałki.

Poniżej komunikat organizacyjny:

 

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Szkoła „Bajka” partnerem Miejskiego Święta Biegania – Reso Suwałki 10,5 (audio)

Po umowie sponsorskiej podpisanej między spółką Reso Europa Service...

Biegacze rozpoczęli zmagania w Grand Prix Kierunek Ultra

W ostatnią niedzielę, 4 lutego sprzed Folwarku Hutta koło...

Kajak, rower i bieg podczas Predathlonu (foto)

W sobotę, 9 września na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego...

Biegacze z Suwałk na podium ultrmaratonu w Waren

W sobotę, 19 sierpnia w niemieckim Waren (miasto partnerskie...
%d bloggers like this: