Matematycy z Katowic najlepsi

0
74

W sobotę, 21 maja odbyło się uroczyste zakończenie XXXIX Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla Niesłyszących i Słabosłyszących Uczniów Szkół Gimnazjalnych.

Źródło: Agata Jagłowska-Wasilewska

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły szkoły: miejsce I – Zespół Szkolno – Przedszkolny dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących z Katowic, miejsce II – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 4 z Łodzi; miejsce III – Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego z Warszawy.

Miejsce II w klasyfikacji indywidualnej w kategorii klas I zajęła uczennica Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach – Natalia Maciejunas. Wygrał uczeń z Katowic, a miejsce trzecie zajął młody matematyk z Łodzi.

W kategorii klas II zwyciężył Ośrodek z Warszawy przy ul. Zakroczymskiej. Uczeń z tego ośrodka zajął drugie miejsce, a trzecie – uczeń z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących z Wrocławia.

Natomiast w kategorii klas III zwyciężył uczeń z Łodzi, miejsce drugie zajął uczeń z Instytutu Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego z Warszawy, a miejsce III – uczeń z Katowic.

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był aparat fotograficzny, za miejsce drugie najlepsi otrzymali tablety, a za trzecie – smartwatche. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę pocieszenia. W klasyfikacji drużynowej – oprócz nagród – szkoły otrzymały również puchary.

Fot. Marcin Wasilewski

Dodaj komentarz