Reklama

PiS idzie po władzę

Data:

- Reklama -

Protest suwalskich radnych klubu PiS, dotyczący sytuacji w Radzie Miejskiej, to dopiero początek. Opozycja nie zamierza poddać się „układowi”.

Po rezygnacji Jadwigi Marioli Szczypiń z funkcji radnej i przewodniczącej Rady Miejskiej w Suwałkach, kandydatką najliczniejszego klubu – choć bez większości głosów – została Dorota Jabłońska. Jej kontrkandydatem był Zdzisław Przełomiec, który uzyskał przeważające poparcie – jednak dopiero w kolejnym głosowaniu. Kandydata „Łączą nas Suwałki” popali radni Bloku Samorządowego i PO. Opozycja uważa, że głosy zostały „przehandlowane”.

Był to moment, gdy radni PiS opuścili salę obrad i udali się na konferencję prasową. Pozostali rajcy apelowali o uszanowanie zasad demokracji i współpracę. Grzegorz Gorlo z klubu PiS, podkreślając, że najliczniejszy klub w Radzie Miejskiej nie ma realnego wpływu na podejmowane decyzje, dodaje, że jedynym wyjściem z sytuacji jest przejęcie władzy. Do kolejnych wyborów samorządowych pozostało 2,5 roku. Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza tracić czasu i chce wykorzystać swoją szansę.

Grzegorz Gorlo, który w ostatnich wyborach samorządowych walczył o fotel prezydenta Suwałk, wielokrotnie mówił o układzie rządzącym miastem. Ostatnia sytuacja – jak zaznacza – jest tylko tego potwierdzeniem. Radni PiS zostali pozbawieni przewodnictwa w Radzie Miasta i udziału w komisjach finansowej i rewizyjnej. – Wiceprzewodniczący nie ma praktycznie żadnej władzy. To przewodniczący Rady Miejskiej organizuje pracę radnych – zaznacza radny z opozycji, dodając też, że praca w obu wymienionych komisjach umożliwia opiniowanie kluczowych projektów uchwał.

Zdaniem radnego współpraca ponad podziałami jest wyłącznie hasłem bez znaczenia, którym posługują się radni innych klubów i ugrupowań. – Mówi się, że na poziomie Rady Miejskiej nie ma polityki. To nieprawda. To jest esencja polityki i manipulacji, tyle że w lokalnym wymiarze – podsumowuje Gorlo.

Radny zapowiada, że PiS do kolejnych wyborów samorządowych opracuje strategię działania, która ma doprowadzić do zmiany układu sił w mieście.

Wolna funkcja wiceprzewodniczącego powstała po rezygnacji Andrzeja Chuchnowskiego: WICEPRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ ZREZYGNOWAŁ. CZY SŁUSZNIE (SONDA)?

1 KOMENTARZ

  1. Grzegorz Gorlo, ten sam który posiada dar bilokacji (przebywał jednocześnie na pielgrzymce i pracował w Animexie)…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Komitet „Razem dla Suwałk” podsumował kampanię

W piątek, 5 kwietnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód odbyła...

„Razem dla Suwałk” o nowej strefie gospodarczej i torze kartingowym

Konferencja Komitetu "Razem dla Suwałk" odbyła się w czwartek,...

Uruchomiliśmy podstronę Wybory 2024

Suwalska społeczność może teraz być na bieżąco z najnowszymi...

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...