Stypendyści Strefy Ekonomicznej

0
32
lawki_szkola

Dziesięć osób, które uzyskały bardzo dobre wyniki w nauce – w I semestrze roku szkolnego, otrzyma po 600 zł w ramach programu stypendialnego Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pieniądze trafią do uczniów szkół w Gołdapi, Augustowie, Ełku i Suwałkach.

W kwietniu Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna ogłosiła rozpoczęcie naboru wniosków o przyznanie stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Intencją programu stypendialnego jest wspieranie kształcenia zawodowego poprzez wspomaganie wyróżniających się uczniów. To także sposób na rozwijanie współpracy Suwalskiej SSE oraz szkół ponadgimnazjalnych zawodowych w zakresie zapewnienia wysokiej jakości kształcenia zawodowego, dostosowanego do potrzeb rynku pracy przedsiębiorców prowadzących działalność w SSSE.

Po stypendia mogli zgłaszać się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zawodowych i technicznych. Zarząd SSSE zapoznał się z wnioskami uczniów z 5 szkół z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. W dniu 16 maja zapadła decyzja o o ufundowaniu 10 stypendiów w kwocie 600 zł każde za: osiągnięcia w nauce za okres I semestru roku szkolnego 2015/2016 oraz odbywanie praktyk zawodowych w firmach działających w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Stypendia przyznane zostały: Urszuli Galińskiej, Milenie Smokowskiej, Mateuszowi Kaczmarczykowi z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi; Dorocie Tarasiewicz z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego; Dawidowi Maciorowskiemu, Michałowi Myszczyńskiemu, Bartłomiejowi Klejno z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Ełku; Arkadiuszowi Bury, Wiolettcie Leszczyńskiej z Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach oraz Kewinowi Czupryńskiemu z Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach.

Dodaj komentarz