Reklama

Suwalski technopark ośrodkiem innowacji

Data:

Ministerstwo Rozwoju przyznało Parkowi Naukowo-Technologicznemu Polska-Wschód w Suwałkach tytuł Akredytowanego Ośrodka Innowacji. W kraju takich miejsc jest tylko 38, w naszym regionie już dwa.

Na podst. informacji prasowej.

Park w Suwałkach uzyskał akredytację dla swoich trzech wiodących kierunków: branży chemicznej i farmaceutycznej oraz szeroko pojętej przedsiębiorczości. Przedsiębiorstwa, które chcą uzyskać wsparcie finansowe – niezależnie czy to z grantów unijnych, czy też z krajowych – we współpracy z AOI analizują swoje potrzeby i możliwości w sferze innowacji, by finalnie złożyć stosowny wniosek do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

– Wielu przedsiębiorców ma świetne pomysły, ale jednocześnie równie często ma spory problem z przełożeniem tego na opis we wniosku. To jest właśnie nasza rola, jako Ośrodka. Nasi doradcy czasami podpowiadają też, z jakich programów wsparcia warto skorzystać czy w jakich konkursach warto wystartować – mówi Rafał Peszka, prezes PNT.

Prócz usług typowo doradczych, AOI pomagają też przedsiębiorcom w znalezieniu dostępu do potrzebnych im technologii, czy wręcz wspierają zakładowe działy badawczo-rozwojowe. – W ramach wsparcia firmy mogą np. korzystać z naszej infrastruktury badawczo-rozwojowej, w tym laboratoriów, które są niezwykle mocna stroną naszego parku – dodaje Rafał Peszka.

Najbliższy nabór wniosków na rozwój innowacyjności przedsiębiorstw zakończy się 30 września. Do zdobycia się dotacje do wysokości 420 tys. zł (poziom dofinansowania: do 70%). Z działania mogą skorzystać – mikro-, mali i średni przedsiębiorcy.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Podlaskie Diamenty Forbesa. Code&Pepper ponownie z najwyższym wynikiem

Na liście Diamentów Forbesa w edycji 2022 znalazło się...

Nowoczesny marketing – co jest jego podstawą?

Prowadząc firmę, dużo czasu należy poświęcić na zdobywanie nowych...

W ostatnich latach powstały drogi osiedlowe za ponad 50 mln zł

Realizacja programu budowy dróg osiedlowych w Suwałkach w latach...

Co się buduje? Obejrzyj suwalskie inwestycje z lotu ptaka (foto)

Kolejny raz prezentujemy inwestycje z lotu ptaka – cykl...
%d bloggers like this: