Szelment na rowerach

W niedzielę, 29 maja WOSiR Szelment gościł kolarzy – amatorów uczestniczących w XXI Amatorskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. Dziesięć osób z klubu MTB Suwałki wywalczyło miejsca na podium.

Źródło: MTB Suwałki

Była to kolejna edycja Mistrzostw Województwa Podlaskiego. Na zawodniczki i zawodników czekały trzy trasy o różnej skali trudności. Najmłodsi zmierzyli się z trasą o długości 1,5 km, kobiety i młodzicy mieli do pokonania 4 km, zaś panowie wspinali się aż czterokrotnie na sam szczyt Góry Jesionowej, ścigając się na trasie o długości 10 km. – Trasa w okolicach WOSiR Szelment należy do najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych w całym cyklu Mistrzostw Polski. Na zjeździe najodważniejsi kolarze rozpędzają się do 60 km/h – komentuje Stanisław Kamiński z MTB Suwałki.

Mistrzami Województwa Podlaskiego zostali: Walendzewicz Małgorzata, Andruczyk Zuzanna, Wasilewski Piotr, Stankiewicz Krzysztof, Wasilewski Mateusz, Wasilewski Bartosz.

Wicemistrzostwo Województwa Podlaskiego wywalczyli: Tasior Dariusz, Szymański Sylwester.

Trzecie miejsca Mistrzostw Województwa Podlaskiego zajęli: Bąkała Andrzej i Złotorzyński Paweł.

W klasyfikacji rodzinnej na drugim miejscu uplasowali się Wasilewski Leszek z synem Piotrem.