Tenisowe zmagania

Fot. www.freedigitalphotos.net

W sobotę, 7 maja w Suwałkach odbył się I turniej tenisowy o Puchar Prezesa Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego. W imprezie wzięło udział 20 zawodników z Suwałk, Sejn, Bakałarzewa, Białegostoku, Gołdapi oraz Węgorzewa.

Źródło: Robert Usarek

Turniej był kolejnym krokiem ku upowszechnianiu tenisa ziemnego w Suwałkach. Suwalskie Towarzystwo Tenisowe, które powstało w 1994 r., po kilku latach zawiesiło swoją działalność. Jego reaktywacja nastąpiła po 11 latach od tamtego momentu.

W sobotnim turnieju mógł wystartować każdy, bez ograniczeń wiekowych. – Zmagania turniejowe rozpoczęły się o g. 9:00 przy sprzyjającej pogodzie. Rozstawiono 8 najlepszych zawodników, a pozostali uczestnicy zostali wylosowani. Z powodu małej liczby kortów i dużej frekwencji, musieliśmy rozgrywać mecze pierwszej, drugiej i trzeciej rundy tylko do jednego wygranego seta. Półfinały i finał były rozgrywane do 9 wygranych gemów, a wszystkie mecze pocieszenia do jednego wygranego seta od stanu 2:2. Każdy mógł zagrać przynajmniej dwa mecze. Warto zaznaczyć, że w silnie obsadzonym turnieju w kategorii Open, gdzie startowali zawodnicy m.in. z 20-letnim stażem gry w tenisa, wystartowały też osoby rozpoczynające swoją karierę tenisową, a także 5 klubowiczów Szkoły Tenisa Champion – podsumowuje Robert Usarek.

Zwycięzcą turnieju został Robert Usarek (Suwałki). II miejsce zajął Robert Popławski (Gołdap), a trzecie – Łukasz Kazberuk (Białystok).

Więcej informacji i zdjęcia na stronie: suwalkitenis.pl

Dodaj komentarz