Reklama

Kto zbuduje nową halę sportową? Aż 9 firm w konkursie

Data:

- Reklama -

Trwa procedura konkursowa związana z opracowaniem koncepcji architektonicznej hali widowiskowo – sportowej, która miałaby powstać w kompleksie obiektów stadionu piłkarskiego przy ul. Zarzecze. Pisaliśmy o tym w kwietniu w artykule: Będzie hala i PlusLiga?

Na ogłoszony pod koniec kwietnia konkurs wpłynęło 11 ofert. Po ich weryfikacji okazało się, że do walki o nagrodę główną zakwalifikowało się 9 firm. Zwycięzca otrzyma 12 tys. złotych i możliwość opracowania dokumentacji technicznej obiektu. Pracownie architektoniczne do 30 czerwca mają czas, by przygotować swoje koncepcje i prace.

O tym, który pomysł wygra, zdecydują mieszkańcy. Wszystkie prace konkursowe zostaną zamieszczone na stronie Urzędu Miejskiego w Suwałkach do 5 lipca. W dniu 15 lipca zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Zawarcie umowy na opracowanie dokumentacji technicznej powinno nastąpić do 19 sierpnia, zaś dokumentacja musi zostać wykonana do końca lutego 2017 roku.

Autorzy najlepszych koncepcji – poza nagrodą główną w wysokości 12 tys. zł – mogą liczyć na 5 tys. zł – za zajęcie II miejsce i 3 tys. zł – za III miejsce.

Budowa hali sportowo – widowiskowej może kosztować nawet 20 milionów złotych. Połowę tych środków miasto planuje pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja przy dofinansowaniu zostałaby rozłożona na 2 lata i rozpoczęłaby się już w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejna przegrana Ślepska Malow Suwałki. Tym razem w Lubinie

W rozegranym w poniedziałkowy wieczór (12 lutego) meczu 21....

Ślepsk Malow na łopatkach – w starciu z Barkomem 0:3

Rewanżowy mecz dwudziestej kolejki nie przyniósł kibicom biało-niebieskich radości....

Porażka z outsiderem. Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałk 3:1

W rozegranym w poniedziałkowy wieczór (29 stycznia) meczu 19....

Pierwszy tie-break biało-niebieskich w sezonie – zwycięski!!! Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 3:2

W osiemnastej kolejce rundy zasadniczej Ślepsk Malow zmierzył się...