Reklama

Ślepsk podsumowuje

Data:

- Reklama -

Slepsk2015_2016_0005W końcówce sezonu 2015/2016 zawodnikom Ślepska Suwałki zabrakło zimnej krwi. Mimo to, w poniedziałek, 13 czerwca podczas podsumowania sezonu w suwalskim aquaparku, rozgrywki zostały ocenione pozytywnie. Siatkarze rozpoczęli też współpracę z młodzieżą.

Dimitry Skoryy, trener MKS Ślepsk Suwałki powiedział, że jest zadowolony z drużyny. – To mój pierwszy sezon w roli trenera. Wszystko było dla mnie nowe. Cieszę się, że i zarząd, i zawodnicy wspierali mnie. Wszyscy byliśmy jedną drużyną – dodał.

Wojciech Winnik, prezes Ślepska podkreślił, że realizacja marzeń siatkarzy przesunęła się na kolejny sezon. W sezonie nadchodzącym w ekipie siatkarzy znajdą się nowi zawodnicy. – Nie chcemy na razie podawać żądnych nazwisk. Nie mamy podpisanych umów z zawodnikami. Potwierdzamy, że odeszło od nas dwóch rozgrywających – Kacper Gonciarz i Vitalij Shchitkov. Związali się z innymi klubami – tak jak  Jakub Urbanowicz. Te transfery zostały potwierdzone. Taki jest sport – zawodnicy dostali lepsze propozycje i możliwość rozwoju – powiedział Winnik.

Ślepsk, podobnie jak drużyna piłkarska Wigier Suwałki, zamierza szukać talentów na miejscu. Podczas spotkania z przedstawicielami SUKSS Suwałki została podpisana umowa o współpracy. Klub sportowy, reprezentowany przez Bartosza Jasińskiego, odnosi wiele sukcesów. W tym roku młodzi siatkarze w finałach Mistrzostw Polski zajęli 4. miejsce. Porozumienie ma być początkiem drogi do rozwoju siatkówki w Suwałkach i wymiany doświadczeń. Młodzi zawodnicy będą prezentować swoje umiejętności przed spotkaniami drużyny Ślepsk Suwałki – na wzór rozgrywek w PlusLidze.

W tym tygodniu dwóch zawodników SUKSS Suwałki weźmie udział w testach, które odbędą się w hali OSiR.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

W II LO oddział mistrzostwa sportowego. Znamy szczegóły

W II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Zygmunta Podhorskiego w...

Juniorzy mistrzami województwa w siatkówce

Jeszcze przed ostatnią kolejką Mistrzostw Województwa Juniorów, z kompletem...

SUKSS Suwałki ze srebrnym medalem w Warszawie

Młodzicy zdobyli srebro w turnieju o Puchar Przechodni KS...