Reklama

Start-upowcy na ostatniej prostej

Data:

- Reklama -

Dwadzieścia dziewięć wniosków wpłynęło do PNTPW w ramach projektu Hub of Talents. To oznacza, że mają one dużą szansę na zyskanie dotacji, przeznaczonej na rozwój innowacyjnego biznesu. Przed nimi ostatni krok – prezentacja swoich pomysłów podczas tzw. paneli eksperckich

Do tej pory o platformie dla start-upów „Hub of Talents”, wspólnym przedsięwzięciu parków naukowo-technologicznych z północno-wschodniej Polski (w tym suwalskiego technoparku), mówiono jedynie w sferze samego pomysłu i szans, jakie ze sobą niesie.

Teraz całe przedsięwzięcie weszło w fazę realizacji i już 21 czerwca w suwalskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędą się pierwsze prezentacje innowacyjnych produktów i usług. Przed ekspertami i specjalistami z różnych branż staną młodzi pomysłodawcy i będą starali się ich przekonać do własnych koncepcji. To od kilku minut tej rozmowy może zależeć ich biznesowa przyszłość.

– Na pierwszym suwalskim panelu zaprezentują się projekty z dziedzin: fizyka, informatyka i automatyka. Na kolejnym komisja ekspercka zaprosi na przesłuchanie przedsiębiorców, których pomysły są z zakresu biologii i ochrony środowiska – mówi Rafał Peszka, prezes Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach i dodaje, że to niezwykle istotny etap konkursu. – W zasadzie od tego, w jaki sposób zaprezentują się start-upowcy i na ile mocno zainteresują komisję ekspertów swoim pomysłem, będzie zależało powodzenie ich projektów – podkreśla.

Hub of Talents to wspólny projekt technoparków z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (Suwałki, Białystok, Elbląg, Ełk, Łomża i Olsztyn). Jego założeniem jest umożliwienie młodym osobom łatwiejszego i szybszego dostępu do realizacji innowacyjnego pomysłu. Z jednej strony przedsiębiorcy mogą liczyć na dotacje, z drugiej – na szkolenia i merytoryczne wsparcie innych przedsiębiorców. W sumie w północno-wschodniej Polsce do konkursu wpłynęło 411 aplikacji.

W sumie na realizację tego programu przeznaczono kwotę 7,2 mln zł. Środki pochodzą z UE z programu dedykowanego Polsce Wschodniej. Więcej informacji oraz rekrutacja na stronie: startupplatforms.gov.pl

Park Naukowo-Technologiczny Polska – Wschód w Suwałkach powstał, by umożliwić rozwój młodym przedsiębiorstwom w obszarze nowych technologii, opierającym się na wynikach prac naukowych, badaniach własnych, zaawansowanych analizach i dostępie do specjalistycznej aparatury. Pierwsze firmy w nowej siedzibie suwalskiego parku wprowadziły się w 2012 r. Dziś zlokalizowanych jest już 45 przedsiębiorstw, 9 w ramach wirtualnego biura. W sumie we wszystkich firmach zatrudnionych jest ok. 220 pracowników. Suwalski park to nie tylko innowacyjne laboratoria, sale konferencyjno-wystawiennicze, ale również przyległe do obiektu, doskonale przygotowane pod inwestycje tereny (ok. 5 ha). Podzielone na działki, są zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Suwałk.

logo ue pntpw

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Podlaskie Diamenty Forbesa. Code&Pepper ponownie z najwyższym wynikiem

Na liście Diamentów Forbesa w edycji 2022 znalazło się...

Nowoczesny marketing – co jest jego podstawą?

Prowadząc firmę, dużo czasu należy poświęcić na zdobywanie nowych...

W ostatnich latach powstały drogi osiedlowe za ponad 50 mln zł

Realizacja programu budowy dróg osiedlowych w Suwałkach w latach...

Co się buduje? Obejrzyj suwalskie inwestycje z lotu ptaka (foto)

Kolejny raz prezentujemy inwestycje z lotu ptaka – cykl...
%d bloggers like this: