Reklama

W DKF „Kocham Cię od tak dawna”. Wygraj bilety

Data:

- Reklama -

kochamCie1Juliette spędziła w więzieniu 15 lat. Po wielu latach życia w zamknięciu, opuszcza w końcu mury celi. Przez cały ten czas nie miała kontaktu z żadnym z członków swojej rodziny, dlatego kiedy pod swój dach przygarnia ją Lea, młodsza siostra, Juliette wcale nie czuje wdzięczności. Dzięki czułości Lei i jej rodziny początkowa niechęć i dystans Juliette znikają, a kobieta zaczyna wracać do normalnego życia.

Film, który zostanie zaprezentowany w środę, 15 czerwca o godz. 18.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury – w ramach pokazów Dyskusyjnego Klubu Filmowego, docenili krytycy i publiczność. Niektórzy uznali wręcz, że reżyser –  Philippe Claudel uczynił z Juliette Fontaine – rolę życia Kristin Scott Thomas, aktorki znakomitej i od dawna występującej na dużym ekranie. Scott Thomas w 1997 roku była nominowana do Oscara za rolę w filmie „Angielski pacjent”.

kochamCie2Film „Kocham Cię od tak dawna” zdobył nagrodę BAFTA w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny; był nominowany do Złotych Globów w kategorii: Najlepszy film zagraniczny, Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym (Kristin Scott Thomas); Kristin Scott Thomas otrzymała za rolę w nim Europejską Nagrodę Filmową w kategorii: Najlepsza aktorka.

Aby wygrać podwójne zaproszenie na pokaz filmu w ramach suwalskiego DKF, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Philippe Claudel jest nie tylko reżyserem/scenarzystą, ale też pisarzem. Kilka lat temu stworzył scenariusz oparty na swojej, wielokrotnie nagradzanej, powieści. Podaj jej tytuł. Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

X Muza w obronie przyrody – pokaz filmu „8 Gifts Of The World” w Cinema Lumiere

Obawa o środowisko, o nasz świat, wewnętrzna potrzeba –...

Paweł Górniak i Maciej Orłoś – goście „no to OSOBOWOŚĆ” w ramach notofest

Festiwal „notofest” daje widzom możliwość obejrzenia wartościowych filmów, ale...

Jazzowo w „Kinochłonie”. DKF zaprasza na dwa filmy i spotkanie z gośćmi

Dobre kino i okazja do spotkania, rozmowy z osobami...

Światowej klasy reżyser, Jerzy Skolimowski z wizytą w Suwałkach (audio)

„Długo oczekiwany” – tak o gościu piątkowego cyklu imprez...