Klasyka na akordeon (foto)

0
87

Frackiewicz_ARTSOS_0016Salonik przy ulicy Chłodnej 12 w piątek, 1 lipca znów był pełen muzyki. Fundacja Art-S.O.S. w ramach projektu “Kulturalni 55+” zaprosiła do Suwałk znakomitego akordeonistę, Macieja Frąckiewicza.

Koncerty organizowane przez Fundację Art-S.O.S. w Suwałkach mają stałą formułę. Przed głównym wykonawcą występuje uczeń szkoły muzycznej, często podopieczny – stypendysta Fundacji Alicji Roszkowskiej. Tym razem publiczność miała okazję wysłuchania Błażeja Balukiewicza. Maciej Frąckiewicz, laureat “Paszportu Polityki”, prócz prezentacji programu “Mozart i akordeon?”, do wspólnego wykonania kompozycji Astora Piazzolli zaprosił wiolonczelistę, Jana Roszkowskiego.

Spotkania z muzyką nie są jedynym celem działania Fundacji Art-S.O.S. Alicja Roszkowska, dzięki funduszowi stypendialnemu “Szybuj z orłami”, stara się wspierać uzdolnionych uczniów szkół muzycznych z Suwałk i Augustowa, pochodzących z niezamożnych rodzin. Kolejna edycja stypendiów jest w trakcie realizacji. Wnioski można składać do 15 sierpnia. Właśnie dlatego podczas ostatniego koncertu w saloniku muzycznym prowadzona była aukcja. Zebrano kwotę 1,8 tys. złotych. – Została suknia amerykańskiej artystki oraz największy obraz Władysława Niewęgłowskiego. W zamian za darowiznę na stypendia – można stać się ich właścicielem – dodaje Alicja Roszkowska z Fundacji Art-S.O.S.

Dokumenty do wniosku stypendialnego można pobrać ze strony Fundacji Art-S.O.S.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Dodaj komentarz