MTB górą!

Słowami: „Suwałki górą!” spiker zawodów w Niemenczynie podsumował rywalizację kolarzy. W sobotę, 2 lipca nad rzeką Wilią, przez Litwinów nazywaną Neris, nieopodal Wilna odbyły się siódme zawody w sezonie z cyklu Maratony Kresowe. Na starcie stanęło 250 zawodników. Klub z Suwałk reprezentowało 11 zawodników.

Źródło: Piotr Wasilewski, MTB Suwałki

Trudną, urozmaiconą i malowniczą trasę przygotowaną przez Polską Szkołę Sportową Rejonu Wileńskiego wielu zapamięta na długo. Ciekawe odcinki techniczne, szybkie zjazdy, strome podjazdy na luźnej powierzchni, piach, przepiękna panorama rzeki, las. To wszystko można wspominać po zawodach, gdyż w trakcie zawodnicy rywalizują o jak najlepsze miejsca.

Na dystansie Półmaraton czwórka zawodników MTB Suwałki stanęła na podium, a cała drużyna była najlepszym polskim zespołem na zawodach. Klub uległ jedynie Białorusinom z VeloSlonim Grodno, pokonując m.in. drużyny z Białegostoku, Augustowa, Chełmu, Wilna i Mińska. Szczegółowe wyniki na stronie MTB Suwałki.

Następne zawody odbędą się w Sopoćkiniach na Białorusi, potem kolarzy czekają 2-dniowe zawody w Chełmie, a już 7. sierpnia przed nimi rywalizacja w Sejnach.