Reklama

Skazani wysprzątali plażę i przystań

Data:

- Reklama -

IMG_20160702_101617Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Suwałkach oraz skazani odbywający karę pozbawienia wolności sprzątali w ubiegłą sobotę przystań Klubu Wodnego Hańcza i plażę w Starym Folwarku. Prace trwały kilka godzin.

Autor: Por. Małgorzata Błażewicz, Areszt Śledczy w Suwałkach

Z jeziora pomiędzy dwiema kejami usunięto wodorosty i oczyszczono dno. Z wody oraz przyległych do plaży terenów wyciągnięto przeróżne odpady, głównie puszki i butelki. Pomosty zostały umyte. Teraz czystą i bezpieczną plażą oraz przystanią wodną mogą cieszyć się plażowicze i żeglarze. Zorganizowana akcja to jeden z najlepszych przykładów efektywnej integracji lokalnych społeczności z Aresztem Śledczym w Suwałkach.

Angażowanie osób  odbywających karę pozbawienia wolności w akcje ekologiczne przynosi wymierne korzyści, zarówno dla samorządów, instytucji jak i lokalnej społeczności. Pozytywnie wpływa także na samych osadzonych, którzy pracując nieodpłatnie, dbają o środowisko naturalne. Skazani przyznają, że akcje sprzątania świata są formą edukacji ekologicznej, momentem refleksji nad wpływem człowieka na otaczającą przyrodę oraz dają możliwość wykonania pożytecznej pracy.

Areszt Śledczy w Suwałkach włącza się w takie akcje jak: „Sprzątanie świata”, „Czysta Rospuda”, „Czyste Wigry”, sprzątanie Czarnej Hańczy, „Światowy Dzień Ziemi”. Działania te zyskały już status inicjatyw znanych i wartościowych oraz cieszących się poparciem społeczeństwa.

Fot. st. kpr. Wojciech Kalinowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Włócznia Jaćwingów: Znamy laureatów – w tym gronie m.in. Mirka Krymska z SOK-u i Bank Spółdzielczy

Prestiżowe nagrody Włócznia Jaćwingów na przestrzeni lat zostały wręczone...

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Inwestycja w Areszcie Śledczym: Wmurowano kamień węgielny pod nowy pawilon dla osadzonych

W Suwałkach w piątek, 12 maja miało miejsce ważne...