Reklama

Startuje Onko Tour

Data:

- Reklama -

OnkoTourOd Elbląga do Suwałk i z powrotem. Uczestnicy Onko Tour 2016 pod patronatem Czesława Langa tym razem na trasie Green Velo będą mieli do przejechania 415 km. Sześciodniowy rajd zakończy się 6 sierpnia w Suwałkach.

Fundacja „Pokonaj Raka” od kilku lat realizuje autorski projekt: „Szczyty życia”, polegający na organizacji wypraw górskich, rowerowych dla osób doświadczonych chorobą nowotworową, udowadniając, że pokonywanie własnych słabości, stawianie sobie wyzwań, a przede wszystkim – wsparcie osób również dotkniętych chorobą, to znakomita terapia. – Celem naszych projektów jest przywrócenie wiary i nadziei, że chorobę można pokonać i wrócić do życia pełnego pasji i marzeń – mówi prezes fundacji „Pokonaj raka”, Katarzyna Gulczyńska, choć, jak podkreśla – Onko Tour ma także wymiar profilaktyczny. – Jeśli osoba zdrowa zobaczy, do jakich wyczynów jest zdolna, ta, która etap walki o własne życie ma za sobą, nie będzie lękać się pójść  na badania – dodaje.

Wydarzenie objął patronatem wicemistrz olimpijski, dwukrotny medalista szosowy mistrzostw świata Czesław Lang. Srebrny olimpijczyk i organizator Tour de Pologne będzie obecny na dwóch pierwszych etapach. W kolejnych swój udział zapowiedział Andrzej Piątek, dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego. Trasa Onko Tour 2016 biegnie – 1 sierpnia od Elbląga do Fromborka, 2 sierpnia od Fromborka do Pieniężna, 3 sierpnia od Pieniężna do Lidzbarka Warmińskiego, 4 sierpnia do Węgorzewa, 5 sierpnia do Stańczyk, a 6 sierpnia od Stańczyk do Suwałk, gdzie będzie zlokalizowana meta rajdu. 7 sierpnia zaplanowano powrót do Elbląga.

W trakcie Onko Tour organizatorzy i uczestnicy będą zachęcać mieszkańców mijanych miejscowości do badań. Fundacja „Pokonaj Raka” zamierza też prowadzić zbiórkę dla Nicholasa, który jest tegorocznym maturzystą cierpiącym na wyjątkowo rzadką odmianę polineuropatii; chce też zbierać pieniądze na dalsze leczenie 15-letniego Krystiana, który w lutym tego roku zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Wernisaż wystawy „Andrzej Strumiłło. Dzieła wybrane” w suwalskiej Starej Łaźni (foto)

W piątkowy (22 października) wieczór w suwalskiej Galerii Sztuki...