Reklama

Dla zdrowia i turystyki. Obwód Lwowski partnerem regionalnych projektów?

Data:

- Reklama -

O pozyskanie środków z Programu Transgranicznego „Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020” będą zabiegać samorządy i organizacje regionu, zainteresowane współpracą z Obwodem Lwowskim.

Przedstawiciel  władz obwodu lwowskiego, przewodniczący Lwowskiej Rady Obwodowej Aleksandr Hanuszczyn, z marszałkiem województwa podlaskiego, Jerzym Leszczyńskim o możliwościach nawiązania współpracy rozmawiał we wtorek, 30 sierpnia.

O zdobyciu środków z programu transgranicznego warto rozmawiać już teraz – pierwsze nabory planowane są w październiku. W obszarze zainteresowania strony ukraińskiej znajduje się sfera zdrowia – opieka medyczna dzieci i noworodków w zakresie m.in. chirurgii małoinwazyjnej noworodków i małych dzieci oraz okulistyki z naciskiem na leczenie ślepoty dziecięcej.

Nie mniej interesujące dla obu stron wydaje się być rozwijanie turystyki. W spotkaniu wzięły udział Stowarzyszenia Euroregionów Karpaty, Niemna i Puszczy Białowieskiej. Zakładane projekty z rozwojem infrastruktury transgranicznych produktów turystycznych lub tworzeniu nowych na bazie istniejącej infrastruktury, np. trasy Green Velo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Suwalczanin najszybszy na Litwie

Podczas odbywającej się 11 września ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw...

Co dalej ze szlakiem Green Velo?

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najdłuższa trasa rowerowa...

W Kinie konesera: Kraina miodu

We wtorek, 10 marca o godz. 19.00 odwiedzający Cinema...