Reklama

Doceniasz piękno Suwalszczyzny? Zrób zdjęcie, możesz wygrać nagrody

Data:

- Reklama -

wfos_konkurs_plakat_2016Najlepsze fotografie krajobrazu naturalnego z Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalskiego Parku Krajobrazowego mają szanse na nagrody. Zdjęcia na konkursu fotograficzny można zgłaszać w terminie od 1 do 15 września.

Organizatorem konkursem jest WPN. Tematyka zdjęć dotyczyć powinna krajobrazu naturalnego Suwalszczyzny – ważne jednak, aby zdjęcia zostały wykonane na dwóch obszarach chronionych – SPK i WPN. Warto też pamiętać, że zgodnie terminologią – krajobraz naturalny to typ krajobrazu, na który składają się takie komponenty jak: skała macierzysta, woda, powietrze, flora i fauna. Jego charakter określają własności poszczególnych komponentów i relacje między nimi. Występuje on na obszarach, gdzie zaznacza się już działalność człowieka, ale nie spowodowała ona naruszenia zdolności samoregulacyjnych ekosystemów. W takim krajobrazie nie ma elementów przestrzennych wprowadzonych przez człowieka np. torów kolejowych, mostów czy zabudowań. Szczegóły warto sprawdzić w regulaminie.

Nagrodami w konkursie są: sprzęt fotograficzny, sportowy i elektroniczny o łącznej wartości 750 zł – w przypadku Grand Prix oraz w przypadku nagród internautów: I miejsce – nagrody rzeczowe o łącznej wartości 400 zł; II miejsce – nagrody rzeczowe o łącznej wartości 350 zł; III miejsce – nagrody rzeczowe o łącznej wartości 300 zł; IV miejsce – nagrody rzeczowe o łącznej wartości 250 zł; V miejsce – nagrody rzeczowe o łącznej wartości 200 zł.

Grand Prix przyzna komisja konkursowa złożona z pracowników WPN, zaś pozostali laureaci zostaną wyłonieni w drodze głosowania, które rozpocznie się po wybraniu przez komisję 25 finałowych zdjęć. Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie trzy fotografie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 września.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Wernisaż wystawy „Andrzej Strumiłło. Dzieła wybrane” w suwalskiej Starej Łaźni (foto)

W piątkowy (22 października) wieczór w suwalskiej Galerii Sztuki...
%d bloggers like this: