Reklama

Lato w teatrze. Czas na podsumowanie

Data:

- Reklama -

W najbliższą niedzielę, 21 sierpnia o g. 15:00 i 17:00 na Scenie Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku swoje umiejętności zaprezentują uczestnicy kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu „Lato w teatrze”, odbywającego się pod hasłem „Sztuka – Wehikuł”.

Grupa dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat przez dwa tygodnie brała udział w teatralnej przygodzie, pracując pod okiem pedagogów i artystów. „Lato w teatrze – jak podsumował jeden z uczestników – to doświadczenie, nowe znajomości, a przede wszystkim przyjemność z możliwości przekraczania własnych granic, co daje niezwykłą satysfakcję”.

autor Jędrek Bania  6W pokazie finałowym pt. „Wizyta” zobaczymy niemal 70 uczestników tegorocznych warsztatów. „Będzie to jeden z tych spektakli, które traktują o samej naturze teatru. „Wizyta” rozumiana jest tu różnie, np. jako wejście w inną rzeczywistość. Idąc do teatru, mimo że znamy tytuł, nie zawsze wiemy, z czym się spotkamy, jaką twórcy wymyślili formę do przekazania swoich myśli, jaki mają na to pomysł, w jakim miejscu zakończyły się ich eksperymenty. Z punku widzenia artysty „Wizyta” to z kolei poszukiwanie wśród różnych form teatru, w tekście, słowie, w ruchu, ciele, a przede wszystkim w sobie samym”.

Bezpłatne wejściówki na pokazy finałowe „Lata w teatrze” można odebrać w piątek 19 sierpnia w kasie Opery (9:00-17:00).

autor Jędrek Bania 2„Lato w Teatrze” to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W Białymstoku realizują go w partnerstwie: Stowarzyszenie Teatr Okno i Grupa Coincidentia, a współfinansuje Prezydent Miasta Białegostoku. Współorganizatorzy białostockiej edycji to: Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki oraz Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski – 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. W tegorocznym programie wzięło udział około 1500 uczestników m.in. z: Kielc, Wrocławia, Białegostoku, Opola, Gniezna, Olsztyna, Pruszkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Rail Baltica – coraz bliżej wygodnych podróży z Białegostoku i Łap

Szybkie i bezpieczne podróże pociągiem oraz lepszy dostęp do...

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...