MTB „u siebie”

0
225
Fot. Leszek Żebrowski.

Suwalscy kolarze nie okazali się zbyt gościnni, jeżeli chodzi o wyniki Maratonu Kresowego w Sejnach (7.08.2016r.). Zupełnie inaczej było w przypadku tej prawdziwej suwalskiej gościnności, gdyż międzynarodowej obsadzie bardzo spodobała się atmosfera i organizacja wyścigu na Sejneńszczyźnie.

Źródło: Piotr Wasilewski, MTB Suwałki

Wyścig zatytułowany „Pogranicze z Gaładusią” przyciągnął ponad 400 kolarzy ścigających się na 4 dystansach: Mikro (20 0m), Mini (10 km), Półmaraton (42 km) i Maraton (78 km). Warto dodać, iż były to najdłuższe odległości w sezonie. A to wszystko dlatego, że trasa przebiegała przez dwa państwa. Na zawodników czekało więc trudne zadanie, tym bardziej, że teren był pofałdowany, a leśne ścieżki obfitowały w techniczne odcinki. Dodatkowym wyzwaniem był bagienny pas graniczny, który odwiedzany jest przez jakiekolwiek pojazdy najwyraźniej tylko raz w roku. Kolarzy nie powstrzymała również niekorzystna aura, a więc silny wiatr, utrudniający walkę na otwartym terenie, jak również przelotny deszcz. Jednak to, co jest dla zwykłego śmiertelnika przeszkodą, dla zawodników- dodatkową atrakcją. Potwierdzili to zawodnicy MTB Suwałki, zajmując na najbardziej obleganym dystansie 42 km drużynowo 2. miejsce. To zasługa wszystkich zawodników.

Na najdłuższym dystansie stolicę Suwalszczyzny godnie reprezentował Krzysztof Żebrowski. Na dystansie Półmaratonu 1. miejsce OPEN Kobiet i jednocześnie 1. w kategorii Kobiety Fit K3 zajęła niezawodząca w tym sezonie Klaudia Ostrowska. W najstarszej kategorii Super Weteran trzeci był Dariusz Klin. Na dystansie MINI w kategorii Żak 3. miejsce zajął Mikołaj Szeliga (rocznik 2005), Zuzia Wilczyńska (rocznik 2003) zajęła również 3. miejsce w kat. Młodziczka. Wszystkie wyniki można sprawdzić na stronie MTB Suwałki.

MTB Suwałki nadal walczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Maratonów Kresowych. Kilku zawodników następny start zaliczy już w dniach 13-15 sierpnia w Ełku, gdzie odbędą się zawody z cyklu Mazovia MTB Marathon pod nazwą „Gwiazda Północy”. Kolejny przystanek na drodze „Kresowych” to Supraśl – 21 sierpnia.

Leave a Reply