Reklama

Nowe start-upy w Parku Naukowo-Technologicznym

Data:

- Reklama -

Pięć innowacyjnych biznesów we wrześniu rozpocznie proces inkubacji w PNTPW w Suwałkach – w ramach projektu Hub of Talents, do którego przystąpiło w sumie sześć technoparków z północno-wschodniej Polski.

Gra była warta ćwieczki – na realizację programu HoT przeznaczono kwotę 7,2 mln zł – zaś na pojedynczy tart-up do 200 tys. euro. Do projektu przystąpiły parki z sąsiadujących województw – podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (Suwałki, Białystok, Elbląg, Ełk, Łomża i Olsztyn). Po etapie składania wniosków i oceny merytorycznej komisje ekspertów w każdej miejscowości odbyły spotkania z młodymi ludźmi zainteresowanymi promowaniem innowacyjności w swojej działalności.

W suwalskim PNTPW odbyły się dwa panele eksperckie, podczas których uczestnicy Hub of Talents prezentowali swoje pomysły. Nie było łatwo – eksperci wypytywali o najdrobniejsze szczegóły i prosili o wyjaśnienie każdej wątpliwości. – Ze względu na specyfikację pomysłów uczestnicy z Suwałk jeździli do innych miast, a z innych miast przyjeżdżali do naszego Parku – tłumaczy Mariusz Szmidt, koordynator projektu w PNTPW, dodając, że na tym etapie obowiązywała „segregacja merytoryczna” wniosków.

Na stronie suwalskiego technoparku już od ubiegłego tygodnia znajduje się lista rankingowa – nie ma tam jednak nazwisk i szczegółów dotyczących start-upów. Pomysły objęte są bowiem tajemnicą. Mariusz Szmidt zapewnia jednak, że wnioski z Suwałk zostały ocenione wysoko. Pięć najlepszych – z branży energetycznej, IT, rehabilitacyjnej – medycznej i spożywczej – wejdzie niebawem w fazę realizacji. Teraz uczestnicy projektu muszą założyć spółkę prawa handlowego. – Proponujemy im założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialności, ponieważ jest najtańszym i najszybszym rozwiązaniem – dodaje Szmidt. Uczestników projektu czeka jeszcze podpisanie umów z PNTPW, gdzie od września będą mogli liczyć na opiekę księgową, prawną, konsultacje podatkowe, wyjazd na targi zagraniczne, opracowanie strategii marketingowej oraz indywidualne wsparcie w rozwoju pomysłu – do poziomu minimalnej funkcjonalności produktu. Okres inkubacji spółek w PNTPW potrwa od 2 do 10 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koniec boomu na estoński CIT. Dane nie pozostawiają złudzeń

Według Ministerstwa Finansów, w pierwszych czterech miesiącach br. tzw....

Stagnacji w gospodarce na Suwalszczyźnie zostanie poświęcona sesja nadzwyczajna

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wystąpił w środę, 31 maja...

Podlaskie Diamenty Forbesa. Code&Pepper ponownie z najwyższym wynikiem

Na liście Diamentów Forbesa w edycji 2022 znalazło się...