Reklama

Pracownicy PKS w Suwałkach przeciwni połączeniu spółek

Data:

- Reklama -

Wczoraj pisaliśmy o złożonym do sądu Planie Połączenia Spółki PKS w Białymstoku ze spółkami PKS w Suwałkach, w Łomży, w Zambrowie, w Siemiatyczach. Okazuje się jednak, że mimo spotkań i rozmów, pracownicy nie tylko suwalskiego PKS są przeciwni inkorporacji.

Autor: Iwona Danilewicz

Załoga PKS w Suwałkach wypowiada się w tej sprawie jednym głosem. Jarosław Żaborowski, przewodniczący Samorządnego Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników PKS w Suwałkach podkreśla, że przeciwko inkorporacji są nie tylko związkowcy, ale wszyscy zatrudnieni w spółce. – Nie zgadzamy się na konsolidację, zmiany zostaną przeprowadzone naszym kosztem – zaznacza, wspominając o słabych wynikach finansowych PKS-ów w Łomży i Białymstoku.

Zdaniem pracownika PKS inkorporacja będzie pierwszym krokiem do upadku firmy – w wyniku m.in. sprzedaży działek z placówek terenowych. Obawy dotyczą też tego, że środki uzyskane z ich sprzedaży wzmocnią wyłącznie PKS w Białymstoku. Celem inkorporacji ma być podobno „ratowanie białostockiego bankruta”.

Marszałek województwa podlaskiego po dwóch spotkaniach – w Białymstoku i w Suwałkach – zapoznał się ze stanowiskiem pracowników suwalskiej spółki przewozowej. Otrzymał także do wiadomości pismo skierowane do prezydenta Suwałk, w którym załoga PKS w Suwałkach proponuje inne rozwiązanie – by suwalska spółka była zależna od miasta. Bez zgody marszałka tak się jednak nie stanie.

Pracownicy PKS w Suwałkach jeszcze nie obrali strategii działania. Zastanawiają się nad różnymi drogami rozstrzygnięcia problemu, również nad celowością organizacji strajku.

3 KOMENTARZE

  1. „Pomysł co zrobić z nierentownymi PKS-ami przedstawił Cezary Cieślukowski. Jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem problemu jest prywatyzacja tych spółek, które sobie finansowo nie radzą. – Trzeba je konsolidować i sprzedać tak, aby przynajmniej odzyskać zainwestowane tam środki – proponował po raz kolejny radny PO. Z jego propozycją nie zgadza się jego klubowy kolega Jarosław Dworzański. – Czarek, chcesz sprzedać te spółki, to powiedz to najpierw tym ludziom, którzy tam pracują – apelował marszałek województwa.”

  2. Pamiętacie jak likwidowali województwo ?
    Białystok zabrał wszystko !
    Panie Zieliński, gdzie Pan jest ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Związkowcy z Suwałk domagają się natychmiastowego odwołania prezesa PKS Nova

Samorządny Niezależny Związek Zawodowy (SNZZ) Pracowników PKS w Suwałkach...

Kryzysu w PKS Nova ciąg dalszy: Związkowcy znów żądają zmiany prezesa

Prezes Zarządu PKS Nova S.A., Marcin Doliasz, znalazł się...

Łukasz Prokorym został nowym marszałkiem województwa podlaskiego

Na pierwszej sesji sejmiku VII kadencji, która odbyła się...

Marszałek Artur Kosicki za wydzieleniem suwalskiego oddziału PKS Nova

We wtorek, 12 marca marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki,...