W Suwałkach powstaną kolejne ulice

0
322
Remont ul. Świerkowej
Ilustr. www.freedigitalphotos.net

Firma PDM Suwałki wygrała przetarg na budowę ulic: Ełckiej, Giżyckiej, Gołdapskiej, Oleckiej i Węgorzewskiej oraz „sięgacza” ulicy Lubelskiej. Inwestycja, warta blisko 1,8 mln zł, rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

– Budowa kolejnych ulic na osiedlu Hańcza była możliwa dzięki 100% dofinansowaniu 4 inwestycji drogowych, które Miasto Suwałki realizowało przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w perspektywie 2007-2013. Budżet Miasta Suwałki zasiliło blisko 10,5 mln, a Rada Miejska w Suwałkach na wniosek Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk zadecydowała o przeznaczeniu części tej kwoty właśnie na realizację powyższej inwestycji – informuje Kamil Sznel z UM w Suwałkach.

W ramach inwestycji zostaną wykonane: budowa jezdni ulicy Ełckiej o nawierzchni bitumicznej, budowa zjazdów, chodników, parkingów z kostki brukowej betonowej, budowa jezdni ulic i placów do zawracania: Gołdapskiej, Giżyckiej, Oleckiej i Węgorzewskiej oraz sięgacza ulicy Lubelskiej o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, wykonanie zieleni drogowej trawiastej, budowa kanalizacji deszczowej oraz pozostałej infrastruktury sanitarnej w tym: kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, budowa i przebudowa oświetlenia. Prace powinny zakończyć się w połowie listopada tego roku.

W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie mieszkańców ulic: Ełckiej, Giżyckiej, Gołdapskiej, Oleckiej i Węgorzewskiej oraz sięgacza ulicy Lubelskiej z wykonawcą – firmą PDM oraz przedstawicielami samorządu w celu omówienia harmonogramu robót i zakresu prac.

 

Leave a Reply