Reklama

Wakacje w Afryce

Data:

- Reklama -

Mówiąc o wakacjach w Afryce, większość z nas kojarzy to z przygodą na safari. Z drugiej strony niektórzy mają obawy, czy to aby na pewno bezpieczne miejsce na wypoczynek. W artykule rozwiewamy wątpliwości na temat wakacji w Afryce i pokażemy miejsca, które warto odwiedzić na Czarnym Lądzie.

Osoby, które spędziły wakacje w Afryce, jednomyślnie przyznają, że to fascynujący kontynent. Egzotyczna kultura i przyroda, zachwycające widoki oraz przyjaźni ludzie, a zwłaszcza dzieci, dla których biały człowiek jest nie lada atrakcją – wszystko to sprawia, że Afryka wciąga i na zawsze pozostaje w pamięci. Zadziwiający rozdźwięk między nowoczesnymi miastami a skrajnie biednymi przedmieściami to zjawisko, którego turyści z Europy nie rozumieją. Jednak Afryka od lat przyciąga miłośników pięknych krajobrazów, ale wakacje na Czarnym Lądzie to nie tylko safari. W końcu znajdują się tu ruiny starożytnych cywilizacji, ostatnie wioski plemion z intrygującą kulturą czy rewelacyjne warunki do wypoczynku. Jedynym minusem jest cena, bo wczasy w Afryce nie należą do najtańszych.

Zanzibar – kwintesencja afrykańskiego klimatu

Zanzibar to wyspa na Oceanie Indyjskim, która – choć zachowała sporą autonomię – należy do państwa Tanzanii. Miłośnicy muzyki rockowej wiedzą, że to tu urodził się Freddie Mercury – lider zespołu Queen. W przeszłości tereny te były pod silnym wpływem perskim i arabskim, następnie był okres kolonizacji europejskiej oraz sułtanat. Na świecie Zanzibar znany jest przede wszystkim z eksportu przypraw – goździków, cynamonu, gałki muszkatołowej. W ostatnich latach miejsce to zostało odkryte na nowo, jako rewelacyjne miejsce pod ruch turystyczny. W końcu natura nie poskąpiła wyspie niczego – ciepły, tropikalny klimat, białe plaże z palmami kokosowymi i turkusowa woda. Egzotycznej atmosfery dopełnia kultura Masajów, których sztuka prezentowana jest w hotelach.

Kenia i wielka piątka Afryki

Na północ od Tanzanii znajduje się Kenia – kierunek od dawna wybierany przez turystów ze względu na legendarne safari. Na terenie kraju znajduje się kilka parków narodowych, które zajmują ogromne połacie terenu, a za najciekawsze uważa się Serengeti z rezerwatem Masai Mara, Tsavo East i Tsavo West. Na safari turyści wyruszają wczesnym rankiem, gdy zwierzęta są najbardziej aktywne. Jeśli biuro proponuje wam wycieczkę po południu, nie decydujcie się na to – w tych godzinach zwierzęta kryją się przed słońcem lub zwyczajnie odpoczywają. To właśnie w Kenii spotkamy wielką piątkę Afryki, czyli słonia sawannowego, lwa, bawoła, lamparta i nosorożca.

Wypoczynek w rajskim otoczeniu – Mauritius

Na wschód od Kenii znajduje się Mauritius – afrykański kraj wyspiarski z najpiękniejszymi plażami na kontynencie. Dlatego jeśli zdecydujecie się na wypoczynek w Afryce, wybierzcie koniecznie ten region z plażami o białym piasku, imponującymi palmami i tropikalnym klimatem.

1 KOMENTARZ

  1. Myślę, że to nie tylko jedne z ciekawszych ale pewnie bezpieczniejszych Państw afrykańskich obecnie. Natomiast dobrze byłoby wspomnieć o cenach takich eskapad zwłaszcza na Mauritius ;).

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Wernisaż wystawy „Andrzej Strumiłło. Dzieła wybrane” w suwalskiej Starej Łaźni (foto)

W piątkowy (22 października) wieczór w suwalskiej Galerii Sztuki...

Luxtorpeda – mocne granie, ważne przesłanie

Luxtorpeda - pochodząca z czasów II Rzeczypospolitej - długo...

Namibia nieznana, warta poznania

Południowa Afryka zwrotnikowa nie jest najczęstszym celem wypraw, a...
%d bloggers like this: