Reklama

Weekend pełen muzyki: szanty, folk, rock…

Data:

- Reklama -

Już po raz kolejny na Suwalszczyźnie będziemy mogli rozkoszować się wspaniałym wakacyjnym połączeniem muzyki i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Już w ten weekend odbywają się dwa festiwale, w których można uczestniczyć bezpłatnie. Najbardziej zadowoleni będą fani muzyki żeglarskiej.

Autor: Anna Barszczewska

logo_czarneNajwiększy w Polsce wodny festiwal rock’n’rolla, czyli RockWater Festival, odbywający się w „Szelmencie”, to święto wspaniałej muzyki, zabawy i niezapomnianych wspomnień. 12 i 13 sierpnia to dni, kiedy będzie można usłyszeć wielu artystów.

Pierwszego dnia koncerty rozpoczną się w piątek o godz. 17.45, a zakończą się po północy. Będzie różnorodnie, na początku na tereny zielonej Irlandii przeniesie nas grupa Shamrock, która gwarantuje celtycki klimat, na koniec zaś prawdziwy szanto-punk-folk-metal w wykonaniu Kuśka Brothers. W międzyczasie także najlepsze gwiazdy. Załoga Dr. Bryga, która należy do nurtu rocka szantowego oraz Janusz Yanina Iwański, specjalista od jazzu i rocka, będą rozgrzewali publiczność przed prawdziwie rockowym występem Jelonka.

Drugi dzień to głównie twarze znane z poprzednich edycji festiwalu. Start o 17.55 i od razu rozpoczyna gwiazda, czyli Mietek Folk, który zapewni porządną dawkę wodnej muzyki. Zaraz po nim Zejman & Garkumpel, którzy, podobnie jak poprzednik, grają prawdziwe szanty, a poza tym charakteryzuje ich niesamowite poczucie humoru. Później na scenie pojawi się Cała Góra Barwinków. Bez wątpienia będzie to powiew świeżości, wprowadzający klimat muzyki reggae i ska. Na koniec dwie wielkie gwiazdy, czyli Orkiestra Dni Naszych, obchodząca w tym roku swoje 25-lecie, oraz EKT Gdynia. Oba zespoły cieszą się ogromną sławą wśród fanów piosenki żeglarskiej i nie tylko.

W przerwach między występami artystów organizatorzy gwarantują publiczności liczne atrakcje, więc tym bardziej warto się pojawić. Bez względu na pogodę – na pewno wszystkim będzie gorąco, dzięki takiej dawce muzyki i emocji.

szantofolkowyTo w WOSiR „Szelment”, a w Suwałkach? Tegoroczna edycja Suwalskiego Maratonu Folkowo-Szantowego, odbywająca się w dniach 14 i 15 sierpnia, zaskakuje rozszerzoną formułą. Nad zalewem Arkadia będzie można usłyszeć nie tylko szanty, ale też muzykę etniczną. Wystąpią znani i lubiani, wszyscy, którzy kochają muzykę i naturę.

Rozpoczęcie imprezy w niedzielę, 14 sierpnia o godz. 16.00. Ten wieczór uprzyjemniać będą: Dom o Zielonych Progach, Lubelska Federacja Bardów, Czerwony Tulipan, Chwila Nieuwagi. Następnego dnia od 17.00 bawić się można przy muzyce: Banana Boat, Formacji i Starych Dzwonów.

Artyści zapewnią niezapomniany klimat. Dom o Zielonych Progach przeniesie publiczność w świat poezji i gór. Zamieszanie na scenie na pewno zrobi Lubelska Federacja Bardów – ich twórczości nie da się opisać w kilku słowach, ponieważ jest ona zbiorem przeróżnych stylów i inspiracji. Później będzie znów lirycznie, jednak z dodatkiem satyry w wykonaniu Czerwonego Tulipana. Na zakończenie pierwszego dnia usłyszeć będzie można zespół Chwila Nieuwagi, przy którym nie można nudzić się nawet przez chwilę, ze względu na prawdziwą mieszankę muzyczną.

Drugi dzień to zwrot ku szantom, ale nie zawsze w klasycznym wykonaniu. Najlepszym dowodem na to jest występ Banana Boat, czyli męskiego sekstetu wokalnego, śpiewającego a cappella szanty w stylu nowoczesnym. Suwalski Maraton Folkowo-Szantowy zakończy występ zespołów Formacja i Stare Dzwony.

W naszym kalendarzu można sprawdzić, co jeszcze będzie się działo w kolejnych dniach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Muzyczna jesień z biblioteką – koncert energetycznej Czeremszyny

Projekt „Uderz w stół, a muzycy w bibliotece się...

Bardowie Niepodległej w OiFP

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na Festiwal „Bardowie Niepodległej”....

Dobra pogoda dla muzyki, literatury i sportu – zobacz, co się będzie działo

Najbliższe dni to bogaty program imprez kulturalno-sportowych na Suwalszczyźnie....

Szanty i folk, czyli prawdziwy muzyczny maraton (fotorelacja)

Tegoroczna edycja Suwalskiego Maratonu Folkowo-Szantowego odbywającego się nad zalewem...