Na Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016 wysyłamy łącznie 154 osoby, w tym 91 sportowców i 26 trenerów. Jakich zawodników z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego zobaczymy w Reprezentacji Polski?

XV Letnie Igrzyska Paraolimpijskie rozpoczną się w Rio de Janeiro 7 września i potrwają do 18 września. W 13 dyscyplinach (jeździectwo, kajakarstwo, kolarstwo, lekkoatletykę, łucznictwo, pływanie, podnoszenie ciężarów, strzelectwo, szermierkę, tenis na wózkach, tenis stołowy, wioślarstwo i żeglarstwo) wystartuje 90 reprezentantów Polski. W sumie w Paraolimpiadzie weźmie udział około 4350 sportowców niepełnosprawnych z ponad 160 komitetów narodowych. W Rio po raz pierwszy w programie Igrzysk pojawi się kajakarstwo i triathlon. Pierwsza relacja z ceremonii otwarcia już w środę, 7 września o 23:00 w TVP.

Na zdj. zawodnicy Reprezentacji Polski, w środku Joanna Mendak z Suwałk, fot. Polski Komitet Paraolimpijski.
Na zdj. zawodnicy Reprezentacji Polski, w środku Joanna Mendak z Suwałk, fot. Polski Komitet Paraolimpijski.

W składzie Reprezentacji Polski na Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016 znaleźli się m.in.: w dyscyplinie kolarstwo – Anna Duzikowska  i Annna Harkowska z Olsztyńskiego Klubu Sportowego „Warmia i Mazury”; w pływaniu – Joanna Mendak, suwalczanka, zawodniczka PSSON „Start” Białystok i złota medalista z Londynu, Pekinu oraz Aten. Do Rio de Janeiro pojedzie w tzw. ekipie współpracującej przy tej dyscyplinie wieloletni trener Joanny Mendak, Edward Dec. W Rio swoich sił spróbuje także tenisista stołowy Rafał Czuper z PSSON „Start” Białystok. W dyscyplinie żeglarstwo wystartują: Monika Gibes oraz Piotr Cichocki z Akademickiego Klubu Sportowego przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Zobacz cały skład Reprezentacji Polski.

Na zdj. Joanna Mendak w Londynie.
Na zdj. Joanna Mendak w Londynie, fot. arch.

Medaliści XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich otrzymają takie same nagrody finansowe jak medaliści XXXI Igrzysk Olimpijskich, które wynoszą: 64 400 złotych za złoty medal, 46 000 złotych za srebrny medal, 36 800 złotych za brązowy medal.

Więcej informacji na stronie Rio 2016 oraz na oficjalnej stronie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj