Reklama

PWSZ nawiąże współpracę z ukraińskimi uczelniami

Data:

- Reklama -

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach w piątek, 9 września rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Synergetyczna Współpraca Międzynarodowa” zorganizowana z inicjatywy pracowników naukowych uczelni z Polski, Ukrainy i Niemiec. Jednym z punktów programu będzie podpisanie umów o współpracy między uczelniami.

Dzień wcześniej zaproszeni goście uczestniczyli w konferencji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu – „Gospodarka Niskoemisyjna w Rozwoju Wielkopolski”. Jak podkreśliła poseł Bożena Kamińska, członkini Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej – cieszy się niezmiernie, że naukowcy zechcieli tu przyjechać i sprawdzić lokalny potencjał. – Zachęcam, żeby z tego potencjału skorzystano – dodała posłanka, podkreślając, że często przy realizacji jednego projektu rodzą się kolejne.

Konferencja została podzielona na sesje plenarną i tematyczną. W pierwszej części wystąpienia wygłosili: Bożena Kamińska oraz Anatol Terlecki, DBA, członek-korespondet Akademii Nauk Ekonomicznych Ukrainy.

Tego samego dnia uczestnicy konferencji zwiedzą jeszcze laboratoria Centrum Transferu Technologii PWSZ w Suwałkach oraz Park Naukowo-Technologiczny, gdzie po południu odbędzie się sesja tematyczna.

W trakcie konferencji odbędzie się także podpisanie umów o współpracy między PWSZ a 5 uczelniami i 1 stowarzyszeniem.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Pamfir” w Cinema Lumiere

Wirtuozerski thriller kryminalny, malowniczy karpacki western, a może  ludowa...

Moje miejsca – Suwalszczyzna. Przewodnik osobisty

Przypatrując się ofercie gospodarstw agroturystycznych można zauważyć, że dużą...

Zmarł badacz Suwalszczyzny, wybitny etnograf Marian Pokropek

W dniu 13 stycznia 2023 roku zmarł prof. Marian...