Piłka marszałkowska

Przez dwa dni (15 – 16 września) trwała zacięta walka o zaszczytny tytuł Mistrza Polski w turnieju, który odbył się na stadionie pierwszoligowych Wigier Suwałki. W IX Mistrzostwach Polski Urzędów Marszałkowskich wzięło udział 14 drużyn.

Źródło: Janusz Andruczyk, WOSiR „Szelment”

W niezwykle wyrównanym finale drużyna z lubelskiego pokonała warmińsko – mazurskie. Reprezentacja podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego zajęła dopiero 7 miejsce, wygrywając z woj. śląskim 1:0.

W fazie grupowej nasi reprezentanci wygrali z zespołem z lubuskiego /1:0/, zremisowali z kujawsko-pomorskim /1:1/ i przegrali z warmińsko-mazurskim /1:2/. To i tak – jak się okazuje – najlepsza lokata naszej drużyny w dotychczasowych startach w tej imprezie.

Królem strzelców turnieju został Krzysztof Buczyński z lubelskiego, najlepszym bramkarzem – Grzegorz Łata z lubelskiego, najlepszym piłkarzem – Paweł Kaszubski z warmińsko-mazurskiego. Tytuł drużyny fair play otrzymała ekipa dolnośląska.

Puchary i dyplomy wręczali piłkarzom wicemarszałek Bogdan Dyjuk, dyrektor OSiR Suwałki  – Waldemar Borysewicz i prezes WOSiR „Szelment” – Paweł Żuk.

Turniej odbył się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Organizatorem zawodów był WOSiR „Szelment”.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA IX MISTRZOSTW POLSKI URZĘDÓW MARSZAŁKOWSKICH W PIŁCE NOŻNEJ: